تمدید مهلت جشنواره “ترویج علم در پایان­‌نامه­‌های دانشجویی”مهلت شرکت در دومین جشنواره “ترویج علم در پایان ­نامه­‌های دانشجویی” تا ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۷ تمدید شد.

به گزارش ایسنا، گروه ترویج علم مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با همکاری سازمان­ها و نهادهای دولتی و غیردولتی دومین جشنواره “ترویج علم در پایان‌نامه‌های دانشجویی” را برگزار می­‌کند.

این جشنواره با محوریت پایان‌نامه ‌های دانشجویی به زبان ساده با تمرکز بر چالش‌های پیش روی کشور، آماده دریافت آثار دانشجویان است.

از جمله اهداف این جشنواره می‌توان به معرفی عمومی فرهنگ کاستن از شکاف میان مردم و علم‌ورزان، جلب توجه دانشگاهیان و دانشجویان به چالش‌های پیش روی کشور و تشویق آنان به بررسی این چالش‌ها در پایان‌نامه‌های دانشجویی، تشویق دانشگاهیان به برقراری ارتباط مستقیم‌تر با مردم، فراهم آوردن زمینه‌ای برای گفت‌وگو و هم‌اندیشی میان علم‌ورزان و مردم درباره چالش‌های پیش روی کشور و جلب توجه عمومی به آموزش غیررسمی و یادگیری مادام‌العمر اشاره کرد.

موضوعات جشنواره

در پژوهشی که اخیراً با حمایت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری انجام شده، ۱۰۰ مسئله و چالش پیش روی ایران استخراج و به ترتیب اهمیت مرتب شده است. برخی از چالش‌ها در این فهرست به قرار زیر است:

ضرورت اصلاحات ساختاری اقتصادی، بحران تأمین آب،   بیکاری،   سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی،   بحران ریزگردها و آلودگی هوا،   فقر و نابرابری،   بی‌تفاوتی اجتماعی، سرمایه‌گذاری اقتصادی داخلی و خارجی،   نظام قضایی،   اخلاق عمومی،   امنیت روانی و اجتماعی، حقوق اساسی و شهروندی،   کارکردهای اجتماعی فضای مجازی،   تخریب تنوع زیستی، مسائل جنگل‌ها و گونه‌های زیستی جانوری،   امنیت نرم،   سلامت روان،   فساد و تقلب علمی،   عدالت آموزشی،   حقوق زنان،   آلودگی‌های آب،   مدیریت بازیافت و مسائل ناشی از انبوه زباله‌ها، تغییر الگوی بیماری و شیوع بیماری‌های مزمن …

شرایط شرکت‌کنندگان

دانش‌آموختگان در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند با ارسال خلاصه‌ای (۳۰۰-۱۵۰ کلمه) شامل: مقدمه، اهمیت مسأله، هدف، روش، دستاوردها با تأکید بر کاربرد به شرکت در این جشنواره بپردازند.البته خلاصه باید برای مخاطب عام و کسانی که در رشته موردنظر تخصص ندارند، تدوین و در آن، به زبانی ساده و جذاب اهمیت موضوع و یافته‌های پژوهش تشریح شده باشد.

نحوه ارسال

علاقمندان باید خلاصه ترویجی را از طریق پست الکترونیکی thesis.festival@gmail.com ارسال کنند، البته علاوه بر رعایت اصول علمی در نگارش خلاصه ترویجی، تکمیل مواردی مانند مشخصات کامل، نام رشته و مقطع و دانشگاه محل تحصیل، سال فراغت از تحصیل، ذکر عنوان پایان­‌نامه، شماره تماس و تأییدیه استاد راهنما دال بر صحت دقت علمی مطالب عرضه شده در پایان نامه (یا صورت‌جلسه دفاع) الزامی است.

در نهایت برگزیدگان برتر این جشنواره علاوه بر دریافت جوایز از مشوق‌هایی مانند چاپ در مجموعه چکیده مقالات، لوح تقدیر (گواهینامه)، انعکاس در رسانه‌ها، شرکت در شورای علمی دانشگاه‌های برتر تهران و تسهیل عضویت در انجمن‌های علمی مرتبط برخوردار می‌شوند.

علاقه­‌مندان می­‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره محورهای جشنواره با شماره­‌های ۸۸۰۳۶۱۴۴ داخلی ۲۰۶ تماس حاصل کنند.

 بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، این دبیرخانه از دریافت مقاله معذور است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *