تمرکز فعالیت مراکز پژوهشی بر تولید محصولات حوزه سلامتمعاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم مأموریت گرایی مراکز پژوهشی در جهت تولید محصولات و ملزومات حوزه سلامت تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محسن نفر بر هدفمندی و تمرکز فعالیت در جهت تولید محصولات حوزه سلامت در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت با دانشگاه و مسأله محوری تحقیقات تأکید کرد و گفت: به مراکز پژوهشی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای سال جاری مأموریت داده شده تا در زمینه­ فعالیت تخصصی خود از جمله خدمات سلامت، دارو و گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی و .. از طریق دریافت سفارش از پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و سایر متخصصان این حوزه، تجهیزات و خدمات مورد نیاز آنها را به عنوان اولویت­‌های تحقیقاتی مد نظر قرار داده و نسبت به تولید آنها اقدام کنند.

دکتر نفر، مأموریت گرایی مراکز پژوهشی در جهت تولید محصولات و ملزومات حوزه سلامت کشور را یکی از سیاست‌های معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری عنوان کرد.

وی، مراکز پژوهشی را امکانی برای ارتباط رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی (بین رشته‌ای) در راستای تولید محصولات فناور و کارآمد دانست و افزود: در این راستا، جلساتی تخصصی با مسئولان مراکز فوق در حوزه پژوهش علوم پزشکی در حال برگزاری است تا از طریق ایجاد ارتباط بیشتر مابین مراکز دارای موضوع فعالیت مشابه، مأموریت‌های جدیدی در جهت تأمین نیاز کشور در حوزه سلامت و ملزومات حوزه پزشکی برای آنان تعریف و اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *