توسعه فناوری‌های فضاپایه از سیاست‌های پژوهشگاه/انعقاد 11 قرارداد همکاری با دانشگاه‌های تراز اولمشاور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به انعقاد یازده قرارداد همکاری با دانشگاه‌ها، گفت: ۴۰ مقاله حاصل از همکاری این پژوهشگاه با دانشگاه‌ها در همایش ملی فناوری فضایی ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سید جواد موسوی در پنل تخصصی طراحی و ساخت ماهواره که همزمان با اولین همایش “ملی فناوری فضایی و کاربردهای آن” در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی، افزود: با همکاری که با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشتیم، موفق به طراحی راهکاری برای رصد این حوزه شده‌ایم.

وی در این باره خاطر نشان کرد: با پایش صورت گرفته توسط ماهواره موفق به شناسایی اراضی شده‌ایم که در آن‌ها اقدام به کشت خشخاش شده بود.

مشاور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در ادامه با اشاره به اقدامات این پژوهشگاه برای توسعه اکوسیستم فناوری فضایی، خاطر نشان کرد: برخی از پلتفرم‌های این اکوسیستم شامل آزمایشگاه‌ها و توسعه فناوری‌های پیشرفته مانند عملگرها و سنسورگرها را ایجاد کرده‌ایم.

موسوی توسعه فناوری‌ها و دانش‌های فضاپایه را از سیاست‌های این پژوهشگاه نام برد و اضافه کرد: بر این اساس با انعقاد یازده قرارداد همکاری با دانشگاه‌های تراز اول کشور، ۲۵۰ طرح در قالب پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری اجرایی شده است.

وی همچنین بیان کرد: ۴۰ مقاله از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی که با همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی شده است، در همایش ملی فناوری فضایی ارائه شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *