جلوگیری از پوکی استخوان با طب پزشکی گیاهیمحققان چینی از نقش گیاهان دارویی چینی بر درمان پوکی استخوان خبر دادند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ژورنال immunol res، زایو و همکاران در یک مقاله مروری بر نقش گیاهان دارویی چینی در درمان و پیشگیری از پوکی استخوان متمرکز شدند. طب پزشکی گیاهی چینی به کمک درمان و جلوگیری از پوکی استخوان شتافته است.

در چندین تحقیق علل پوکی استخوان بررسی شده است. دلایل پوکی استخوان شامل فاکتورهای اندوکرین، تغذیه ای، ژنتیکی، فیزیکی و ایمنی است. مطالعات استیوایمونولوژیک نشان می دهد که سیستم ایمنی و فاکتورهای ایمنی نقش تنظیمی مهم در رخداد پوکی استخوان دارند و مردم باید توجه زیادی به ارتباط بین ایمنی بدن و پوکی استخوان داشته باشند.

سلول های استخوانی و ایمنی در مغز استخوان قرار گرفتند و در چندین ملکول تنظیمی، ملکول های سیگنالینگ و فاکتورهای رونویسی مشترک اند. فعالسازی غیر نرمال سیستم ایمنی، تعادل بین استخوان سازی و تخریب استخوان را به هم می زند که به از بین رفتن تعادل ساخت و ساز استخوان منجر می شود.

شیوع پوکی استخوان با افزایش سن در جمعیت چینی ها افزایش یافته است و برای قرن ها درمان پزشکی سنتی چین نقش مهمی در جلوگیری و درمان پوکی استخوان داشته است. گیاهان دارویی چینی دارای مزایای بی نظیری در تنظیم سیستم ایمنی دارند.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *