حرکت به سمت درآمدزایی از شبکه آزمایشگاهی و تحقیقاتی/ صدور مجوز ۱۹ گروه پژوهشی و مرکز تحقیقاتمعاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۲۵ توافقنامه و قرارداد، صدور مجوز ۱۹ گروه پژوهشی و مرکز تحقیقات و راه‌اندازی ۳۲ رویداد علمی، دستاوردهای نشست‌های راهبری پژوهشی این دانشگاه است.

به گزارش ایسنا، دکتر بابک نگاهداری با اشاره به دستاوردهای ۵ نشست برگزار شده در مناطق ده‌گانه دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: یکی از اولویت‌های نشست‌های راهبری پژوهشی منطقه‌ای، نشست با حضور صاحبان صنایع، سازمان‌های صنعتی، اقتصادی و فرهنگی مناطق و بحث و بررسی راهکارهای توسعه ارتباط دانشگاه، صنعت و جامعه در واحدهای دانشگاهی است. دستاورد این بخش از نشست‌ها تاکنون امضای ۲۵ توافق‌نامه و قرارداد بین دانشگاه آزاد اسلامی و صنایع منطقه‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه بازدید از صنایع از اولویت‌هاست، اظهار کرد: از هفت صنعت مادر بازدید شده که در این بازدیدها ارتباط نزدیک مسئولان استانی و صنایع محلی در کنار مدیران پژوهشی سازمان مرکزی منجر به تعامل سازنده با صنایع شده است. در این بازدیدها به دنبال رفع چالش‌های ارتباط دانشگاه و صنعت بوده‌ایم.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: صدور مجوز پنج مرکز تحقیقاتی و ۱۴ گروه پژوهشی در حوزه های مختلف با توجه به زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای از جمله مصوبات نشست‌های راهبری پژوهشی دانشگاه آزاد است.

نگاهداری با قدردانی از مسئولان واحدها در برگزاری و توجه ویژه به نشست‌های راهبری پژوهشی منطقه‌ای، افزود: این نشست‌ها اهمیت ویژه‌ای در رفع مشکلات و تسهیل امور پژوهشی واحدهای دانشگاهی دارد و استقبال استان‌ها از این جلسات قابل توجه بوده است.

وی اقدامات استان‌ها و واحدهای دانشگاهی در طول این نشست‌ها را در راستای اهداف کلان حوزه پژوهش دانشگاه آزاد دانست و افزود: حرکت به سمت درآمدزایی از شبکه آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه، احصاء نیازهای بومی مناطق با توجه به صنایع و قابلیت‌های منطقه‌ای، اهتمام در اجرای طرح پایش، اجرایی کردن طرح پویش، راهبری مراکز خدمات آزمایشگاهی در ایجاد آزمایشگاه­‌های استاندارد بر اساس پتانسیل‌های منطقه­‌ای، اقدام برای اخذ استاندارد ۱۷۰۲۵ در راستای درآمدزایی شبکه آزمایشگاهی، ایجاد کنسرسیوم‌های مراکز تحقیقاتی با موضوعات مرتبط به مسائل منطقه‌ای، اقدام عملیاتی در خصوص اجرایی کردن طرح تعاون تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی واحدهای دانشگاهی از جمله اقدامات با ارزشی است که در این نشست‌ها مورد مطالبه قرار گرفته است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد افزود: نشست‌های راهبری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان همزمان و همگام با نشست‌های راهبری پژوهشی در مجموع ۱۵ استان با هدف ایجاد هم افزایی و هماهنگی در میان دفاتر مستقر در واحدها و ستاد مرکزی باشگاه برگزار شده است.

نگاهداری تصریح کرد: تشکیل شورای باشگاه استان، تبادل نظر با مدیران انجمن‌ها و اعضای برگزیده باشگاه، گزارش فعالیت‌های باشگاه استان و مصاحبه، تمدید و صدور حکم روسای باشگاه از جمله برنامه‌هایی است که در نشست‌های فوق برگزار شده  است. در راستای راهبری باشگاه‌ها کارگاه‌های تخصصی با موضوعات عضویت، تسهیلات، برگزاری مسابقات موفق، انجمن‌های علمی و طرح‌های پژوهشی برگزار شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، وی اظهار کرد: تاکنون ۳۲ مسابقه و رویداد ملی برنامه‌ریزی شده که از این تعداد ۴ مسابقه ملی برگزار شده است. همچنین بیش از ۶۰ مسابقه و رویداد درون واحدی و استانی در حال اجراست.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *