حضور متخصصان پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی در کنگره بین المللی ECBIPمتخصصان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به ارائه دستاوردها و نتایج تحقیقات خود در کنگره بین المللی “برونکوسکوپی و اقدامات مداخله‌ای ریه اروپا” پرداختند.

به گزارش ایسنا،کنگره بین المللیبرونکوسکوپی و اقدامات مداخله‌ای ریه اروپا ” (ECBIP ) با حضور نمایندگان کشورهای مختلف دنیا در کرواسی برگزار شد.

دکتر عاطفه عابدینی و دکتر کیانی، متخصصان پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی دکتر مسیح دانشوری در این کنگره بین المللی نتایج تحقیقات و دستاوردهای مراکز تحقیقاتی سارکوئیدوز و اینترونشن را در قالب سخنرانی و پوستر ارائه دادند که مورد استقبال اندیشمندان کشورهای مختلف قرار گرفت.

در کنگره مذکور متخصصان دانشگاه نتایج تحقیقات صورت گرفته در کشور را در خصوص مقایسه روش نمونه برداری معمولی از پلور و روش یخ زدن و نمونه گیری از پلور که برای اولین بار در ایران انجام شده است بصورت سخنرانی ارائه کردند. به گفته این متخصصان و بر اساس نتایج حاصل از این مقایسه در روش یخ زدن یا کرایو نتایج بسیار بهتری حاصل می‌شود.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این کنگره هرساله با حضور صدها نفر از متخصصان کلینیکال، پاراکلینیکال و پژوهشگران برجسته در زمینه بیماری‌های ریوی برگزار می‌شود و امسال پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی دکتر مسیح دانشوری، تنها مرکز شرکت کننده از ایران در کنگره مذکور بود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *