حمایت از ایده‌های نوآورانه دانشجویان در حوزه صنایع فرهنگی و سوغات زائرمعاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: برای نخستین بار ایده‌های نوآورانه و خلاق دانشجویان در حوزه صنایع فرهنگی و سوغات زائر جذب و حمایت می‌شوند.

به گزارش ایسنا، ابراهیم دانشی‌فر با اعلام این خبر افزود: مرکز نوآوری دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برای نخستین بار ایده‌های نوآورانه و خلاق دانشجویی را در حوزه صنایع فرهنگی و سوغات زائر جذب و برای رسیدن به محصول نهایی از آن‌ها حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری این دانشگاه، مرکزی برای تبدیل ایده‌ها و طرح‌ها به محصولات است،  اظهار کرد: عموم دانشجویان دختر و پسر می‌توانند در قالب فرم‌های تعیین شده ایده‌های خود را در محورهای بازی، طراحی لباس و اسباب بازی به دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه در پردیس رضوان و اسرار و یا وب‌سایت دانشگاه امام رضا(ع) ارائه کنند تا مورد ارزیابی قرار گیرد. 

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه برای نخستین بار به منظور انسجام بخشی، تقویت ساختار و تسریع در اجرای برنامه‌ ها، کارگروه سوغات فرهنگی زائر با حکم تولیت معزز آستان قدس رضوی تشکیل شده است، گفت: محصولات با رویکرد ترویج آموزه‌های رضوی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی، هویت بخشی و الگوسازی در ذیل سوغات فرهنگی و صنایع خلاق یکی از اقدامات راهبردی آستان قدس رضوی است، از این رو ایده‌های نوآورانه و خلاق دانشجویان در این عرصه جذب و حمایت می‌شود تا این ایده‌ها به تولید محصول برسد.

دانشی‌فر افزود: عموم دانشجویان دانشگاه امام رضا(ع) می‌توانند تا پایان آبان ماه سال 97 ایده‌های خود را در قالب شرح کار مربوط آماده کرده و در فرآیند داوری و سنجش از سوی متخصصان این مرکز قرار دهند تا در صورت تأیید و پذیرش، وارد سایر مراحل علمی و اجرایی این مرکز شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *