حمایت از طرح‌های پژوهشی «طراحی برنامه‌های پرورش کارکردهای اجرایی» برای کودکانستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دوازدهمین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی خود را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دوازدهمین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی خود، حمایت از طرح‌های پژوهشی «طراحی برنامه‌های پرورش کارکردهای اجرایی» را اولویت قرار داده است.

حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان و پژوهشگران در حوزه‌های علمی توسعه و گسترش دانش در سطح کشور را به همراه دارد و بر این اساس علاقمندان برای دریافت حمایت می‌توانند طرح‌های پژوهشی خود در این حوزه را از ۱۹ بهمن ماه تا ۱۹ اسفند ماه سال جاری در سایت ستاد بارگذاری کنند. طرح‌های پذیرفته شده در این فراخوان از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سرمایه‌گذاران مورد حمایت قرار می‌گیرد.

نرم‌افزار کاربردی، بسته‌های مداد-کاغذی، کتاب و بازی‌های کارتی، تخته‌ای، حرکتی، استراتژیک(مانند بازی فکری، پازل‌های فضایی، بازی‌های منطقی، استدلالی)، قالب‌هایی هستند که طراحی طرح‌ها می‌تواند بر اساس آن‌ها انجام شود. همچنین بسته‌های «طراحی برنامه‌های پرورش کارکردهای اجرایی» باید در یکی از محیط‌ها در دوره پیش دبستان، مدرسه، خانه، فرهنگسراها و سرای محله‌ها قابلیت اجرایی داشته باشد.

افزایش آگاهی کودکان از فرآیندها و مهارت‌های اجرایی و تمرین و تقویت فرآیندها و مهارت‌های اجرایی، هدف حمایت از بسته‌های پرورش کارکردهای اجرایی است.

به گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این فراخوان برای سازمان‌دهی برنامه‌های پرورش کارکردهای اجرایی یک رویکرد کل‌گرایانه اتخاذ شده است که بر یافته‌های مفهومی و تجربی بسیاری از پژوهش‌ها مبتنی است. بر اساس این فراخوان پژوهشگران باید در طراحی برنامه‌های پرورش کارکردهای اجرایی در هر یک از گروه‌های سنی پنجگانه، به حیطه‌های ادراک، شناخت، هیجان و عمل باید توجه داشته باشند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *