حمایت مالی شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف مقابله با تحریم‌هامعاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور میزان درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته را بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان، اعلام کرد و گفت: حمایت مالی شرکت‌های دانش‌بنیان باهدف مقابله با تحریم‌ها در دستور کار است.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز (یکشنبه، پنجم خرداد) در حاشیه بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار کرد: البرز شرکت‌های دانش بنیان زیادی را در خود جای داده و از استان‌های پیشتاز در این حوزه است.

وی با اشاره به پیشرفته بودن مراکز پژوهشی البرز ادامه داد: طبق آمار بیش از ۴۴۰۰ مرکز پژوهشی در کشور فعالیت دارند که بخشی از مهمترین آنها در استان البرز فعالند.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اعمال تحریم‌ها و سختی کار مراکز پژوهشی در این شرایط ابراز کرد: اقداماتی برای مقابله با تحریم‌ها در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم در این شرایط از مراکز پژوهشی حمایت لازم را صورت دهیم تا فعالیت آنها دچار مشکل نشود.

ستاری در ادامه با بیان اینکه شرکت‌های فعال البرز در حوزه تولید دارو عملکرد موفقی داشته‌اند، توضیح داد: بخشی مهمی از نیاز دارویی کشور در این استان تأمین می‌شود که باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده کرد.

ستاری با تأکید بر لزوم توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، خاطرنشان کرد: درصددیم فعالیت‌های نوآورانه اساتید و دانشجویان به درآمدزایی برسد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *