حمایت 3000 میلیاردی دولت از صندوق‌های پژوهش فناوریمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رویکرد حمایتی دولت برای صندوق‌های پژوهش فناوری ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار بوده است.

به گزارش ایسنا، مهدی کشمیری در حاشیه افتتاح طرح‌های دانشگاه لرستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رویکرد حمایتی دولت برای صندوق‌های پژوهش فناوری سه هزار میلیارد تومان اعتبار بوده که به حوزه فناوری و کارآفرینی اختصاص داده است، اظهار کرد: مکانیسم‌های مختلفی در این صندوق نوآوری شکوفایی برای تأمین منابع و حمایت این حوزه پیش‌بینی شده‌ است.

کشمیری ادامه داد: صندوق لرستان سه میلیارد تومان سرمایه دارد که حدود ۳۴ درصد آن از صندوق نوآوری و شکوفایی تأمین کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری تا آبان ماه گذشته، ۱۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق‌های پژوهش فناوری قرار داده شد، گفت: از سال گذشته تاکنون حدود ۱۴۰ میلیارد تومان منابع در اختیار صندوق‌های پژوهشی قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: ۱۰۵۰ میلیارد تومان نیز خط اعتباری در نظر گرفته شده است.

کشمیری با بیان اینکه در جاهایی نظیر لرستان که حضور بخش خصوصی کمرنگ است صندوق خودش سهام می‌خرد و در جاهایی‌که لزومی به سهام خریدن نیست این صندوق تسهیلات در اختیار فناوران قرار می‌دهد، یادآور شد: باید کارهایی را در استان لرستان انجام دهیم تا بخش خصوصی را باید علاقه‌مند به مشارکت در این صندوق کنیم و امکان مشارکت بیشتری تأمین شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *