خرید 15000 یورو تجهیزات پژوهشیسرپرست دانشگاه ملی ملایر گفت: تجهیزات پژوهشی جدیدی از محل قسط دوم پروژه GeoNetC به مبلغ تقریبی ۱۵ هزار یورو برای راه‌اندازی مرکز پردازش سریع دانشگاه خریداری شده است.

دکتر خسرو سایوند در گفت‌وگو با ایسنا، در این رابطه افزود: این تجهیزات که شامل سه دستگاه کامپیوتر با عملکرد بالا (HPC) به ارزش تقریبی ۱۰ هزار یورو برای استفاده محققان و پژوهشگران دانشگاه در پردازش داده‌های حجیم در بخش IT دانشگاه، شش عدد GPS Garmin به ارزش تقریبی ۴۰۰۰ یورو برای استفاده در دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست و یک عدد دوربین حرفه‌ای Canon ۸۰D و لنز مربوطه به ارزش تقریبی هزار یورو به منظور استفاده در دانشکده علوم پایه است.

وی اظهار کرد: با توجه به مفاد قرارداد پژوهشی مابین اتحادیه اروپا و دانشگاه ملایر از محل قسط دوم پروژه مذکور خریداری شده و در اختیار قسمت‌های مختلف دانشگاه قرار گرفته است.

سایوند خاطرنشان کرد: در دی‌ماه سال ۹۶ نیز دو دستگاه سرور HP مدل G۹ برای تجهیز و راه‌اندازی مرکز پردازش‌های سریع دانشگاه (HPC) از محل قسط اول پروژه مذکور به منظور بهره‌برداری پژوهشگران و محققان دانشگاه ملایر خریداری شده بود و در محل IT دانشگاه نصب شد.

وی در ادامه به ارتقاء مرتبه اعضای هیئت علمی دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: در نشست هیئت ممیزه دانشگاه بوعلی‌سینا، اعضای هیئت ممیزه پس از بررسی‌های تخصصی انجام شده، به ارتقاء دکتر عیسی سلگی از گروه محیط زیست و دکتر علی نوری از گروه علوم تربیتی، از اعضای هیئت علمی دانشگاه ملایر از استادیاری به دانشیاری رأی مثبت دادند.

سرپرست دانشگاه ملایر با بیان اینکه نخستین دانشجوی دکتری فنی‌ومهندسی دانشگاه ملایر از رساله دکتری خود دفاع کرد و فارغ التحصیل شد، افزود: دکتر مهدی مرادی با دفاع از رساله خود با عنوان «توسعه مدلسازی رفتاری کشسانی- خمیری- خسارت در بتن» به راهنمایی دکتر علیرضا باقریه و دکتر محمدرضا اصفهانی، استاد مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد و مشاوره دکتر امین محب‌خواه، موفق به پایان تحصیلات خود در دوره دکتری مهندسی عمران- سازه شد.

وی افزود: در جلسه دفاع، دکتر محمد شوشتری از دانشگاه بوعلی‌سینا و دکتر محمد حاجی عزیزی از دانشگاه رازی به عنوان داوران خارجی، دکتر جلال اکبری و دکتر علیرضا آذریون به عنوان داور داخلی، دکتر بهزاد کوزه‌گرکالجی به عنوان نماینده تحصیلات تکمیلی و دکتر امیرحسین سیاح زاده به عنوان مدیرگروه مهندسی عمران حضور داشتند.

سایوند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی و احساس تعهد، لازمه موفقیت دانشجویان در رشته های تحصیلی  است، به ظرفیت مناسب همه رشته‌ها برای پیشرفت و اشتغال اشاره کرد و گفت: دانشجویان باید آینده‌نگر باشند و با تلاش هدفمند و منسجم برای رسیدن به قله‌های ترقی و پیشرفت تلاش کنند.

وی با استناد به آیاتی از قرآن و احادیث، تأکید کرد: علمی مفید است که انسان را به خدا نزدیک کرده و از طریق آن انسان بتواند با خدا ارتباط برقرار کند همچنین دانشجویان باید در کنار تلاش برای موفقیت در تحصیل، ارتباط خود با خداوند را نیز مدنظر قرار دهند.

سرپرست دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه دانشگاه محل رویش و بالندگی است، گفت: دانشجویان باید در دانشگاه به دنبال مهارت‌آموزی باشند تا قدرت و مهارت در حل مسائل و مشکلات زندگی را داشته باشند.

وی خواستار مشارکت دانشجویان در فعالیت‌ها و برنامه‌های علمی و فرهنگی شد و تأکید کرد: معاونت فرهنگی دانشگاه از ایده‌ها و برنامه‌های دانشجویان استقبال می‌کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *