دانشگاه نباید فقط محل صدور مدرک باشدمعاون پژوهشی دانشگاه آزاد گرگان با بیان اینکه دانشگاه نباید فقط محل صدور مدرک باشد، از راه‌اندازی مرکز ارتقاء شایستگی‌های مهارتی دانشجویان در این دانشگاه خبر داد.

دکتر  مازیار احمدی گلسفیدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای انجام رسالت دانشگاه‌ها بویژه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در زمینه کارآفرینی برای دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان تفاهم نامه‌ای را با سازمان فنی حرفه‌ای استان گلستان منعقد کرد.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه، از پتانسیل و امکانات سازمان فنی حرفه‌ای استفاده و در دانشگاه مکانی را به عنوان مرکز ارتقاء شایستگی‌های مهارت‌های دانشجویی راه‌اندازی کردیم.

احمدی با بیان اینکه دانشجویان در حین انجام تحصیل خود می‌توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند، تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند از طریق مراجعه به مسئول مربوطه یا سایت، لیست دوره‌های مختلف اعم از تعمیرات موبایل، برق خودرو، سیم کشی ساختمان، خیاطی، آشپزی و غیره را مشاهده و بر اساس علاقه خود دوره کاملا حرفه‌ای را سپری و در پایان گواهی‌نامه بین‌المللی اخذ کنند.

وی گفت: دانشجو در پایان تحصیل، تنها یک فارغ التحصیل ساده نیست، بلکه می‌تواند از یک یا چند مهارتی که کسب کرده برای اشتغال زایی استفاده کند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان بیان کرد: این دوره‌ها هزینه چندانی برای دانشجویان ندارد و آنها می‌توانند با هزینه کم، یک مهارت یا چند مهارت خوب را کسب کنند.

احمدی با اشاره به اینکه این اقدام یکی از گام‌های موثر جهت کارآفرینی است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با استفاده از ظرفیت این مرکز تحول چشمگیری در زمینه اشتغالزایی داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *