در حال حاضر مشکلی بر سر راه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان وجود نداردمعاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در خصوص تأثیر تحریم‌ها بر شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در حال حاضر شرکت‌ها مشغول انجام فعالیت‌های خود هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. البته در فرآیندهای اجرایی پیچیدگی‌هایی رخ می‌دهد اما اکنون هیچکدام از شرکت‌ها موضوع خاصی را مطرح نکردند و در حال حاضر همه چیز خوب است.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند در جریان بازدید از پارک علم و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناوری خراسان دارای محصولات بسیار خوبی هستند و از اینکه چنین توانمندی‌ای در خراسان وجود دارد خوشحال هستیم.

وی در خصوص تأثیر تحریم‌ها بر شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در حال حاضر شرکت‌ها مشغول انجام فعالیت‌های خود هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. البته در فرآیندهای اجرایی پیچیدگی‌هایی رخ می‌دهد اما اکنون هیچکدام از شرکت‌ها موضوع خاصی را مطرح نکردند و در حال حاضر همه چیز خوب است.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی بیان کرد: دانش‌بنیان و فناوری ادبیات جدیدی است که مسئولان بلند مرتبه کشوری با بازدید از پارک‌های علم و فناوری و… می‌توانند با موانع، مشکلات و چالش‌های پیش رو آشنا شوند و دریابند که قوانینی در این زمینه وجود ندارد، قوانین را در حوزه دانش بنیان به‌روز نکردند و این قوانین بیشتر در حوزه‌های صنعتی وجود دارد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی عنوان کرد: تلاش‌های کشور می‌تواند هدایت پیدا کند. باید این تلاش‌ها را با همکاری مسئولان کشور به سمتی هدایت کنیم که موانع شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور برطرف شود و همه از میوه‌های خوب نسل جوان انقلاب استفاده کنیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *