در حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی ضعیف عمل کردیمرئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: ما در حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی، پژوهشگران، نخبگان و دانشجویان ضعیف حاضر شدیم ولی اگر به حمایت و پژوهش اهمیت دهیم در مسیر چرخش تولید علم، محصول و ثروت گام برداشته می‌شود.

به گزارش ایسنا، ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هفته پژوهش که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار کرد: امسال هفته پژوهش با شعار «پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین در خدمت تولید ملی» نام‌گذاری شده و خدا را شاکریم که همانند سال‌های گذشته امسال نیز توانستیم در هفتهٔ پژوهش در خدمت شما باشیم.

وی افزود: پژوهش تفکری است که نیاز به نهادینه شدن دارد و اگر بتوانیم آن را نهادینه کنیم و فرهنگ عمومی را به‌طرف پژوهش و فناوری پیش‌بریم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

نائینی خاطرنشان کرد: پژوهش کلید حرکت، پویایی و توسعه پایدار است و در همین راستا نیاز است تا به پژوهش اعتقاد داشته باشیم، زیرا زمانی که اعتقاد نباشد مسلماً توسعهٔ پایدار نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ادامه داد: امروز اهمیت و محوریت عملکرد باید تقاضامحور بودن پژوهش‌ها، تحقیق‌ها  و فرهنگ‌سازی پژوهش و تبدیل آن متناسب بافرهنگ جامعه باشد.

وی یادآور شد: ما در حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی، پژوهشگران، نخبگان و دانشجویان ضعیف حاضر شدیم که اگر به پژوهش اهمیت دهیم در مسیر چرخش تولید علم، محصول و ثروت گام برداشته می‌شود.

نائینی اضافه کرد: اگر قبول کردیم که هر حرکتی باید دانش‌بنیان باشد حرکت در جهت رشد و توسعه کشور اثرگذار خواهد بود و ازاین‌رو نام‌گذاری‌ها بیشتر به دلیل ایجاد تلنگر است چراکه پژوهش مربوط به یک هفته نخواهد بود.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ادامه داد: پژوهش حیات توسعه پایدار است و از این‌رو پژوهش می‌تواند در خدمت همه مسائل ازجمله کشاورزی و معضلات اجتماعی باشد.

وی تأکید کرد: اگر هر حرکتی را بر مبنای دانش شروع کنیم اثرگذار خواهیم بود و بنابراین با اعتماد به توان داخلی پژوهشگران و نخبگان می‌توانیم در مسیر توانمندی‌های خود گام برداریم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در پایان گفت: اگر بخواهیم و به پژوهش اعتقاد داشته باشیم شاهد رشد و بالندگی خواهیم بود و اثرگذاری مثبتی را خواهیم داشت.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *