دستاوردهای بزرگی در حوزه تشخیص سرطان داشته‌ایم/پس از کسب مجوزهای لازم اطلاع‌رسانی می‌کنیمرئیس پژوهشگاه ابن سینا گفت: پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی در حوزه تشخیص بیماری سرطان دستاوردهای مهمی را داشته است که پس از دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص آن اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا صادقی صبح امروز در نشستی خبری که در مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: متأسفانه در جامعه ما اعتماد عمومی به مراکز علمی و پژوهشی تا حدودی خدشه‌دار شده است و این نیز به این دلیل بوده که پیش از آنکه آن دستاورد علمی و پژوهشی مراحل آزمایشی و تأیید خود را طی و مجوزهای لازم را کسب کند، در خصوص آن اطلاع رسانی صورت گرفته است و مردم نیز پس از مراجعه برای استفاده از نتایج آن تحقیقات و دستاوردهای درمانی با درِ بسته روبرو شدند. ما در پژوهشگاه ابن سینا با توجه به مأموریتی که در حوزه تشخیص و پیشگیری سرطان در سال‌های گذشته داشته‌ایم، تاکنون فعالیت‌های بسیاری را صورت داده‌ایم و تحقیقات و هزینه‌های زیادی را صرف کردیم تا اینکه به نتایج قابل قبولی برسیم.

وی افزود: هم اکنون نتایج تحقیقات ما در مرحله دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که در صورت اخذ این مجوزها ما در این خصوص اطلاع‌رسانی دقیق‌تری خواهیم کرد.

رئیس پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در مراکز علمی بزرگ جهان هم اکنون تحقیقات گسترده‌ای در خصوص تشخیص و درمان انواع بیماری سرطان وجود دارد، اظهار کرد: در ایران پژوهشگاه ابن سینا با استفاده از توان متخصصان داخلی و بسیار خوب خود تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه انجام داده است و این تحقیقات نتایج خوبی را نیز به همراه داشته، اما تا زمانی که از مجموعه‌های ذی صلاح مجوزهای لازم در خصوص تأیید این تحقیقات را دریافت نکنیم، نمی‌توانیم اطلاعات دیگری ارائه دهیم.

دکتر صادقی همچنین با اشاره به اینکه پژوهشگاه ابن سینا در حوزه درمان ناباروری نیز دستاوردهای بسیار بزرگی را داشته است، گفت: هدف کلی جهاد دانشگاهی این است که نیازهای کشور را شناسایی کند و بر اساس آن با استفاده از توان داخلی آن نیازها را برای کشور مرتفع کند. با توجه به اینکه در سال‌های گذشته “ناباروری” هزینه‌های بسیار سنگینی را متوجه زوج‌های ایرانی می‌کرد، این پژوهشگاه با ورود به این حوزه توانسته دستاوردهایی را داشته باشد که هم اکنون عموم مردم در مراکز ما از آن استفاده می‌کنند.

رئیس پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی در ادامه گفت: در بحث درمان ناباروری هدف ما این بوده است که مراجعان به مراکز این پژوهشگاه با کمترین هزینه بهترین خدمات را دریافت کنند. در حال حاضر نیز آنچه ما انجام می‌دهیم، 10 تا 20 درصد قیمت تمام شده جهانی است و مراکز درمانی این پژوهشگاه نیز با قیمت‌های بسیار پایین‌تری نسبت به مراکز خصوصی دیگر ارائه خدمات می‌دهند. البته به دلیل محرمانه بودن پرونده‌های بیماران ما در این حوزه به مانند حوزه‌های درمانی سرطان بحث رجیستری را نداریم و نمی‌توانیم آمار دقیقی از میزان مراجعان به مراکز خود را داشته باشیم. ولی طبق آماری که از مراکز دیگر اعلام شده است، ما در کشور 15 تا 20 میلیون زوج داریم که 20 درصد آن‌ها نابارور هستند و ما در این حوزه سعی داریم بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهیم.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *