دسترسی رایگان به تمام متن بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و فنی در «زدنی»


پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) اعلام کرد: دسترسی به بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و فنی در سامانه «زدنی» فراهم شده و هم‌اکنون این خدمت با پشتیبانی این پژوهشگاه، به رایگان در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، جنبش دسترسی آزاد به منابع علمی در جهان گسترش روزافزونی یافته است. شرکت «پیشگامان دانش‌گستر فردا» با همکاری شرکت «ابسکو» (EBSCO)
، دسترسی به بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و فنی را در پلتفرم جست‌وجوی ویژه «ابسکو» در سامانه «زدنی» فراهم ساخته است. اکنون این خدمت با پشتیبانی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، به رایگان در دسترس کاربران ایرانی نیز قرار گرفته است.

«زدنی» به نشانی ZEDNEE.IO در چارچوب قوانین و مقررات جهانی و ملی و با نگه‌داشت حقوق و مالکیت مادی و معنوی پدیدآوران، بیش از ۱۰۰ میلیون مدرک علمی و فنی انگلیسی و فارسی را دربر دارد. بیشتر این مدارک را ناشران بزرگی مانند Wiley، IEEE، Elsevier و EBSCO داوری کرده‌اند.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، با این خدمت، میلیون‌ها مقاله از ۲۰ هزار نشریه معتبر دارای فرآیند داوری، پایان‌نامه و رساله‌های بسیار، مقاله‌های بی‌شمار از همایش‌های علمی و مانند آن‌ها در «زدنی» به آسانی و رایگان در دسترس کاربران ایرانی است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *