دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی «ژان مونه» اتحادیه اروپادانشگاه علامه طباطبائی برای دومین سال پیاپی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در برنامه اراسموس پلاس، بخش ژان مونه کمیسیون اروپایی شد.

به گزارش ایسنا، پروژه سال ۲۰۱۹ دانشگاه علامه طباطبائی با عنوان «طرح‌ها و تجربیات اتحادیه اروپا در حوزه کتابخانه‌های عمومی (کاربست برای ایران)» که توسط دکتر گلینی مقدم از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه ارائه شده، موفق به دریافت گرنت پژوهشی به رقم ۴۹ هزار و ۱۲۵ یورو از آژانس آموزش، فرهنگی و سمعی بصری اروپا شده است.

این درحالی است که در سال ۲۰۱۸ نیز پژوهشگران دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در این برنامه شده بودند.

دانشگاه علامه طباطبائی تنها نهاد علمی ایران و همچنین منطقه غرب آسیا است که در سال جاری موفق به اخذ پروژه از اتحادیه اروپا شده است. از سوی دیگر ایران در کنار روسیه، ژاپن، کره جنوبی، چین، تایوان، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه تنها کشورهای آسیایی موفق در این برنامه اروپایی در سال جاری میلادی محسوب می‌شوند.

بر اساس اعلام دانشگاه علامه، از سوی دیگر در میان طبقه‌بندی‌های برنامه ژان مونه، کشورهای اروپایی بیشترین تعداد پروژه‌های پذیرفته شده را به خود اختصاص داده‌اند. در بخش آموزش و پژوهش از تعداد ۱۹۶ پروژه پذیرفته شده، تعداد ۱۴۹ مورد (بیش از ۷۶ درصد)، در بخش گفتگوی جهان آکادمیک و سیاست‌گذاری از مجموع ۷۹ پروژه پذیرفته شده، تعداد ۵۶ مورد (بیش از ۷۰ درصد) و در بخش حمایت از انجمن‌ها از تعداد ۱۰ پروپوزال پذیرفته شده مجموعا ۹ مورد (۹۰ درصد) به کشورهای اروپایی اختصاص داشته است که با توجه به این آمار، حضور پروژه دانشگاه علامه طباطبائی از ایران در میان پذیرفته‌شدگان در این برنامه موضوعی شایان توجه است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *