دومین “همایش ملی سالمندی دکتر حکیم‌زاده” برگزار می‌شود


همایش سالمندی حکیم زاده

دبیر علمی “دومین همایش ملی سالمندی دکتر حکیم‌زاده” با اشاره به برگزاری “دومین همایش ملی سالمندی” با محوریت بازتوانی و تروما در گیلان، گفت: گسترش جنبه‌های مختلف توانبخشی در زمینه سالمندی یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است.

دکتر کامران عزتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: همایش مذکور  سوم و چهارم آبان ماه در دانشکده پزشکی گیلان برگزار می‌شود. 

وی گسترش جنبه‌های مختلف توانبخشی در زمینه سالمندی را یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش دانست و گفت: تبیین جایگاه سالمندی در سلامتی جامعه، ارائه روش‌های نوین بازتوانی جسمی، روانی و اجتماعی برای افراد سالم و بیمار سالمند، بررسی حوادث و تروماهای شایع دوران سالمندی و نقش بازتوانی در پیشگیری و درمان آن از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

دبیر علمی دومین همایش ملی سالمندی در گیلان تاکید کرد: این همایش می‌تواند گامی جهت تاسیس “دانشکده توانبخشی” در گیلان با رویکردهای نوین بازتوانی باشد.

عزتی با بیان اینکه سالمندی چه در آموزه‌های دینی و چه در آموزه‌های علمی همواره مورد توجه بوده است، خاطرنشان کرد: توجه به ابعاد مختلف زندگی یک سالمند و انجام تحقیق و پژوهش‌های کاربردی در این زمینه قطعا گامی راه‌گشا برای تصمیم گیری و سیاست‌گذاری بهتر مسئولین کشوری خواهد بود.

وی با بیان اینکه علاقمندان تا 15 شهریور می‌توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند، تصریح کرد: این همایش دارای امتیاز باز آموزی برای گروه‌های مرتبط پزشکی، توانبخشی و پرستاری است. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *