دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی آذرماه برگزار می‌شوددومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی با همکاری دانشگاه بیرجند و پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۶ آذرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکترمحسن آیتی دبیرعلمی همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در نشست برنامه‌ریزی کمیته علمی و اجرایی این همایش گفت: باتوجه به اهمیت موضوع و نقش آن در تغییر و اصلاح رویکردهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کشور این همایش با حضور اساتید برجسته و صاحب نظر کشوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به دریافت ۷۰ مقاله از سراسر کشور، افزود: صاحب نظران تا ۱۰ آبان ماه جاری می‌توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند و آخرین نتایج ارزیابی مقالات نیز ۱۶ آبان ماه می‌باشد.

دکترحمیدرضا نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش و ضرورت برگزاری این گونه همایش‌ها اعلام کرد: برای راه اندازی دبیرخانه دائمی این همایش دردانشگاه بیرجند این معاونت آمادگی لازم را دارد.

دکترابراهیم محمدی دبیراجرایی همایش با بیان اینکه اساتید صاحب نامی در این همایش حضور خواهند داشت، گفت: دکترمهدی گلشنی پژوهشگر، استاد دانشگاه صنعتی شریف، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران، دکترمقصود فراستخواه جامعه شناس برجسته و عضو هیأت علمی مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، دکتر نعمت ا… فاضلی انسان‌شناس، محقق، نویسنده و عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات‌فرهنگی تعدادی از مهمانان ویژه این همایش هستند.

وی افزود: مبانی نظری شامل: مبانی فلسفی، انسان شناسی، مفهوم‌پردازی و مؤلفه‌های فرهنگ دانشگاهی، فرهنگ دانشگاهی در بستر فرهنگ اسلامی- ایرانی، روش‌شناسی مطالعات فرهنگ دانشگاهی، مطالعات تاریخی و تطبیقی در فرهنگ دانشگاهی، مدیریت فرهنگ دانشگاهی، عوامل مؤثر در فرهنگ دانشگاهی و پیامدهای فرهنگ دانشگاهی، خرده‌فرهنگ‌ها و فرهنگ دانشگاهی، زنان و فرهنگ دانشگاهی، سبک زندگی دانشجویی و فرهنگ دانشگاهی دانشجویان، ارتباطات در فرهنگ دانشگاهی، نقش ساختارهای مدیریتی و سازمانی، قوانین و مقررات در فرهنگ دانشگاهی، جهانی‌شدن و فرهنگ دانشگاهی، مسئله شناسی و مسائل فرهنگ دانشگاهی در ایران امروز، آسیب شناسی فرهنگ دانشگاهی، فرصت ها و تهدیدها، آینده‌پژوهی در فرهنگ دانشگاهی، سایر موضوعات مرتبط با فرهنگ دانشگاهی و ارسال یادداشت علمی از محورهای این همایش است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، اولین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی و نهادینه‌شدن گفتمان علم به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۹۵ برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *