راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس از زبان معاون وزیر علوممعاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در نشست با مهندس نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت : جذب شرکت‌های فناور و سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد .

به گزارش ایسنا، دکترمسعود برومند، همزمان با برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، در نشست با مسئولان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه جایگاه این منطقه ویژه و استثنائی است، اظهار داشت: باتوجه به موقعیت خاص جغرافیایی و سیاسی این منطقه به لحاظ هم‌جواری با کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان، لازم است از مزایای این منطقه بهره کافی برده شود.

وی افزود: ضروری است مطالعه و بررسی جامع با هدف شناسایی محصولات فناورانه برای صادرات به کشورهای هم‌جوار با منطقه آزاد انجام شود.

دکتر برومند گفت: پشتیبانی لازم برای توسعه مرکز رشد ارس توسط وزارت علوم از طریق پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی انجام خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی،منطقه آزاد ارس با وسعت ۵۱ هزار هکتار در شمال غرب کشور واقع شده است و مرکز رشد واحدهای فناور منطقه آزاد ارس وابسته به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پس از اخذ مجوز در اردیبهشت ماه سال جاری با جذب و استقرار ۱۴ شرکت فناور شروع به فعالیت کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *