راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا در ایرانسامانه اطلاع‌رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا در ایران با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا ملک‌زاده با اعلام این خبر افزود: این سامانه با نشانی  http://corona.research.ac.ir پس از چند روز تلاش بی‌وقفه همکاران پزشک، اپیدمیولوژیست در مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و تیم برنامه‌نویسی و تحلیل داده یکی از شرکت‌های دانش بنیان، با استفاده از زیرساخت RABIT راه‌اندازی شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سامانه جدید اطلاع‌رسانی در مورد ویروس کرونا شامل محتوای آموزشی، خودارزیابی و نظام ثبت بیماران در ایران است و هموطنان می‌توانند در این سامانه وضعیت سلامتی خود را با ما درمیان بگذارند.

ملک‌زاده همچنین افزود: در این سامانه بخش مربوط به اطلاع‌رسانی عمومی، پرسش و پاسخ، خود غربالگری (بنا بر دستورالعمل کشوری)، رجیستری بیماران و پیگیری بیماران قرار داده شده است.

به گزارش وبدا، وی در پایان گفت: مواردی همچون ابزار الکترونیک تریاژ و کورس آموزشی health professionals  نیز اضافه خواهد شد و مقرر است بایوبانک نمونه‌ها در بخش رجیستری قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *