راه برون‌رفت ریشه‌ای از مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان استمعاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که اکنون کشور در شرایطی است که نمی‌تواند بر اساس استراتژیک‌های سنتی توسعه پیدا کند، گفت: راه برون‌رفت ریشه‌ای از مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند در اختتامیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز اظهار کرد: شناسایی، حمایت و تسریع در رشد شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند ضمن ارتقای سرعت دستیابی به فناوری‌های پایه و اساسی کشور، شرایط بسیار مناسبی را نیز در کشور فراهم کند.

وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های فناوری و سازمان‌های دولتی وظیفه حمایت از این اکوسیستم را دارند، گفت: پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند تبادل نظر بین سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که در این اکوسیستم نوآوری کرده‌اند و نمایشگاه‌هایی از این قبیل نیز فضایی را برای آشنایی و گفت وگو بین فناوران ایجاد می‌کند تا درتوسعه کسب و کار همدیگر را یاری کرده و رقابت کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در پایان اظهار امیدواری کرد تا این نمایشگاه‌ها با وجود پیچیدگی، بتوانند زمینه رشد و توسعه آینده پژوهش و فناوری در کشور را فراهم کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *