رتبه هشت ایران در تولید علم و تحقیقات داروییمعاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به پیشرفت‌های ایران در حوزه فناوری در بخش سلامت، گفت: در حال حاضر رتبه ایران در تولید علم و تحقیقات دارویی به رتبه ۸ در سطح جهان رسیده است و در هیچ رشته علمی به اندازه رشته داروسازی نتوانستیم پیشرفت کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا ملک زاده در مراسم رونمایی از هفت محصول فناورانه حوزه سلامت که در حاشیه دهمین گردهمایی مدیران فناوری و رؤسای مراکز رشد فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مرکز همایش‌های بین المللی رازی تهران برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده تسهیلات بیشتری برای پشتیبانی و حمایت از حوزه محصولات فناورانه حوزه سلامت داشته باشیم.

وی در عین حال گفت: تردیدی نیست که می‌توانیم عمده نیازهای خود در بخش دارو و تجهیزات پزشکی را با اتکاء به فناوران خود در کشور تولید کنیم.

طبق اعلام وبدا، معاون تحقیقات و فناوری با تاکید بر بالا بودن ظرفیت و توانایی ایران در بخش فناوری سلامت، گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی توانستیم گاز هلیوم که نیاز دستگاه‌های ام آر آی در مراکز درمانی است را در کشور تولید کنیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *