رسالت‌ پژوهشگاه‌ پلیمر انجام طرح‌ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری استمعاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن بازدید از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، انجام طرح‌های تحقیقاتی با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) را از جمله رسالت‌های اصلی این پژوهشگاه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند در این بازدید با اشاره به اینکه انجام طرح‌ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) رسالت پژوهشگاه‌ها است، اظهار کرد: بنا به ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه‌ها ساخت پایلوت و نمونه‌سازی از نقاط قوت این مراکز نسبت به دانشگاه‌ها به شمار می‌آید.

وی افزود: در دانشگاه بالاجبار باید از طریق ارتباط با مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری این امر انجام شود، اما در پژوهشگاه‌ها این امکان درونی وجود دارد. به همین دلیل پژوهشگاه پلیمر می‌تواند دستاوردهای بهتر و مهم‌تری داشته باشد.

دکتر نکومنش، رییس پژوهشگاه پلیمر نیز به بیان تاریخچه‌ای از شکل‌گیری پژوهشگاه پرداخت و گفت: این پژوهشگاه هم اکنون بر اساس یک برنامه‌ریزی عملی و کاربردی اداره می‌شود. راهبردهای اصلی این برنامه توسعه فعالیت‌های فناوری، بین‌المللی، تجاری‌سازی، بهره‌وری و پژوهشی است.

وی با اشاره به اعمال دقیق برنامه استراتژیک پژوهشگاه، گفت: هدف اصلی ما اجرایی شدن برنامه در تمام ارکان پژوهشگاه است. بر همین اساس بودجه بندی پژوهشگاه بر مبنای برنامه و انجام طرح‌ها در قالب کار گروهی و همسو با نیازهای داخلی و trl ها انجام شده است.

دکتر عربی، معاون پژوهشی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیزدر خصوص آموزش دانشجویان و حوزه پژوهشی توضیحاتی ارائه کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این بازدید دکتر محسن شریفی مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم، دکتر نیسی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری و دکتر نیکبخت مشاور معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، دکتر برومند را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *