رونمایی از اولین سامانه برخط ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا؛ به‌زودی


آلودگی هوای تهران

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه تهران با اشاره به طرح “تهیه فهرست انتشار آلاینده‌های هوا” که با مشارکت ۱۳ دانشگاه بزرگ استان تهران انجام شده، گفت: اولین سامانه برخط و شبیه‌ساز ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا به عنوان نتیجه طرح به‌زودی رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد رحیمیان در نشست خبری بیست و هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران که امروز در معاونت پژوهش‌وفناوری این دانشگاه برگزار شد، از طرحی مبنی بر “تهیه فهرست انتشار آلاینده‌های هوا” نام برد و تشریح کرد: کارفرمای این طرح سازمان حفاظت از محیط زیست است که با همکاری ۱۳ دانشگاه بزرگ در قالب یک کنسرسیوم پژوهشی و با مشارکت ۴۰ عضو هیئت علمی انجام شده است و به ایجاد اولین سامانه برخط و شبیه‌ساز ملی محاسبه وجود انتشار آلاینده هوا در کشور برای ۹ کلان‌شهر منجر خواهد شد که به‌زودی از این سامانه رونمایی می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا این سامانه در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت یا خیر، گفـت: با توجه به آنکه کارفرمای این طرح سازمان حفاظت از محیط زیست است، این موضوع بنا بر تصمیم همان سازمان است که این سامانه را ابتدا در اختیار دستگاه‌ها و بعد مردم قرار دهد. این طرح با مشارکت ۴۰ عضو هیئت علمی به خوبی انجام شده و به صورت پیشرفته سیاهه آلاینده‌های هوا را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *