رونمایی از دستاوردهای ۱۰ ساله پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف


برگزاری دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی آموزش عالی با حضور دبیر مجمع عالی تشخیص مصلحت نظام و مسؤولان دانشگاهی در سالن همایش‌های صداو سیما آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، دومین کنفرانس “حکمرانی و سیاست گذاری عمومی” با حضور دکتر سعید سهراب پور -رئیس کنفرانس-، دکتر روستا آزاد -رئیس شورای سیاست گذاری-، دکتر محسن رضایی -دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسؤولان دانشگاهی و آموزش عالی صبح امروز (شنبه ۱۳ بهمن) در مرکز همایش‌های صدا و سیما آغاز به کار کرد.

در این کنفرانس ۳۷ نشست تخصصی در ۱۱ محور با عناوین آموزش عالی، مجلس شواری اسلامی، آموزش و پرورش، انرژی، اقتصاد، قوه قضائیه مهاجرت و نخبگان محیط زیست و آب در پی دو روز برگزار خواهد شد.

دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی صبح امروز با شعار و محوریت سیاست گذاری باز و تعامل آغاز به کار کرده و هدف از این شعار این است که مسائل کشور تنها با تلاش مسؤولان حل نمی‌شود بلکه نیازمند کمک مردم است. چرا که کشورهای موفق از کمک مردم در حل مشکلات کشور استفاده می‌کنند.

اولین ایده سیاست گذاری در کشور سال ۸۱ در دانشگاه شریف مطرح شد. در واقع کشورهای دنیا رشته سیاست گذاری را در دانشگاه‌های خود تدریس می‌کند و این کنفرانس نیز با هدف ارزیابی مشکلات برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این کنفرانس از دستاوردهای ۱۰ ساله پژوهش و سیاست گذاری و اندیشکده حکمرانی دانشگاه صنعتی شریف رونمایی شد.

ادامه دارد…

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *