سیستم‌های اداری، پژوهش را کالای لوکس نبینندرییس دانشگاه بیرجند گفت: سیستم‌های اداری موضوع پژوهش را به عنوان کالای لوکس تلقی نکنند، بلکه به پژوهشگران اعتماد کنند؛ چرا که پیشرفت ما از کانال پژوهشگران خواهد بود.

به گزارش ایسنا، احمد خامسان، امروز اول دی ماه در مراسم گرامیداشت و تجلیل از پژوهشگران برتر خراسان جنوبی، اظهار کرد: پژوهش باید به عنوان شاه‌کلید حل مسائل جامعه در میان مسئولان و دانشگاهیان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه تجربیات کشورهای توسعه یافته نشان می‌دهد که مسیر توسعه، عمران و امنیت از مسیر پژوهش می‌گذرد، گفت: پژوهش را باید سال به سال نه تنها به عنوان کالای تزیینی، بلکه به عنوان یک ضرورت ببینیم.

رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه اگر این ضرورت نباشد، مشکلاتی ایجاد خواهد شد، افزود: در دانشگاه بیرجند کارهای خوبی انجام شده و تلاش می‌کنیم بودجه پژوهشی را هر سال دو برابر کنیم تا پژوهشگران دغدغه‌ کار پژوهشی نداشته باشند.

خامسان با بیان اینکه باید مشکلات پژوهشگران به همت مسئولان کمتر شود، تصریح کرد: سیستم‌های اداری موضوع پژوهش را به عنوان کالای لوکس تلقی نکنند، بلکه به پژوهشگران اعتماد کنند؛ چرا که پیشرفت ما از کانال پژوهشگران خواهد بود.

وی یادآور شد: پژوهشگران نباید در سطح کشور منتظر برخی از فاکتورهای پژوهشی به دلیل سیستم‌های اداری بمانند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *