صدور کارنامه پژوهشی برای اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهانبه منظور سنجش عملکرد اعضای هیات علمی در حوزه پژوهش و فناوری و توزیع صحیح منابع مالی، برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کارنامه پژوهشی ویژه اعضای هیات علمی صادر شد.

به گزارش ایسنا، دکتر شقایق حق جو، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن اعلام این مطلب گفت: پس از دریافت اطلاعات از پایگاه‌های داده موجود، جهت تکمیل داده‌ها توسط پژوهشگران، در چند نوبت فراخوان صادر گردید و پس از بررسی مستندات توسط کارشناسان، فعالیت‌ها براساس شیوه‌نامه اجرایی معاونت تحقیقات و فناوری امتیازدهی شد.

دکتر حق جو ادامه داد: هر عضو هیات علمی می‌تواند از طریق این کارنامه خلاصه عملکرد خود را برای بیش از بیست نوع فعالیت مشاهده نماید و از رتبه خود در میان کل اعضای هیات علمی آگاه شود.

وی اضافه کرد: همچنین این فرایند امکان شناخت دقیق‌تر از وضعیت پژوهش و فناوری در دانشگاه و سیاست‌گذاری مبتنی بر شواهد را فراهم می‌آورد.

دکتر حق جو تصریح کرد: براساس اطلاعات به دست آمده از اولین دوره اجرای این برنامه، از بین بیش از ۹۰۰ نفر عضو هیات علمی، حدود ۳۰۰ نفر عملکرد پژوهشی قابل ملاحظه‌تری نسبت به سایرین داشتند و همچنین ۱۸ عضو هیات علمی تجارب ارزشمندی از فعالیت‌های فناورانه خود ثبت نموده‌اند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین خاطرنشان کرد: یکی از کاربردهای کارنامه پژوهشی توزیع عادلانه منابع مالی است؛ در سال ۱۳۹۸ سقف اعتبار پژوهشی قابل اعطاء به هر عضو هیات علمی تابعی از امتیاز عملکرد پژوهشی و فناورانه وی در دو سال اخیر و با سقف یک میلیارد ریال است که حداقل این اعتبار برای اعضای هیات علمی که در سه سال اول خدمت هستند دویست میلیون و برای سایرین یکصد میلیون ریال است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *