صرف چاپ مقاله موجب پیشرفت علم و رفع مشکلات نخواهد شدرییس دانشگاه کردستان به اهمیت انجام تحقیقات کاربردی و دانش بنیان در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: این نوع تحقیقات رفع مشکلات جامعه را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، فردین اخلاقیان، امروز (چهارشنبه۱۲ دی) در دومین همایش استانی روز جهانی خاک، اظهار کرد: آمارها نشان دهنده گام‌های بلند کشور در راستای پژوهش است و چاپ بیش از ۵۰ هزار مقاله علمی در سال ۹۶، نشان دهنده بلوغ و به مهارت رسیدن این عرصه است.

وی افزود: آموزش عالی کشور که این مسیر را طی کرده، باید گام های بعدی را بردارند که خوشبختانه وزارت علوم در این راستا وارد شده و در حال طی این مسیر است.

رییس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه وزارت علوم و موسسات آموزش عالی در دو مسیر در حالت حرکت هستند، عنوان کرد: گام برداشتن در راستای رفع چالش‌ها و معضلات جامعه و ارائه راهکارهای دانش بنیان بر مبنای علم و همچنین افزایش ثروت ملی و سوق دادن کشور به این سمت دو مسیری هستند که توسط وزارت علوم دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه کردستان هم به تبعیت از وزارت علوم و سایر دانشگاه‌های کشور، در این راستا گام برمی‌دارد و به دنبال برگزاری جامع‌تر و نافع‌تر سمینارها و همایش‌های علمی است تا از طریق آن بتواند راهکارهای علمی و دانش بنیان ارائە دهد.

وی دانشگاه را نقطه اتصال مرکز تحقیقات و چالش های جامعه دانست و افزود: با هدف انجام این مسئولیت و همچنین ارائه راهکار دانش بنیان برای چالش‌ها و معضلات جامعه در حوزه های مختلف در دانشگاه کردستان پژوهش‌های هدفمندی انجام می‌شود.

اخلاقیان با اشاره به غنی بودن خاک کردستان، اعلام کرد: محققان وظیفه احصای مشکلات حوزه خاک و ارائه راهکارهای دانش بنیان برای رفع این مشکلات را بر عهده دارند.

رییس دانشگاه کردستان تاکید کرد: صرف چاپ مقاله موجب پیشرفت علم و رفع مشکلات نخواهد شد بلکه برداشتن گام به جلو نیازمند دانش بنیان و کاربردی بودن تحقیقات است .

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *