صعود 13 پله‌ای دانشگاه آزاد در ESI/راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی از اولویت‌های پژوهشی دانشگاهمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طبق آخرین به‌روزرسانی پایگاه استنادی ESI، رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در این پایگاه به 111 جهان ارتقاء پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، دکتر بیژن رنجبر در آستانه سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: طبق آخرین به‌روزرسانی پایگاه استنادی ESI، رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در این پایگاه از دوازدهم ماه می 2018 به 111 جهان ارتقاء پیدا کرده که در دو ماه گذشته 13 پله صعود را شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: البته انتظار می‌رود واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هر کدام بتوانند رتبه علمی خود را ارتقاء دهند، بنابراین واحدها باید برای این موضوع برنامه‌ریزی جدی داشته باشند.

دکتر رنجبر با تاکید بر اینکه این دانشگاه باید به یک دانشگاه تقاضامحور و تحول‌گرا تبدیل شود، گفت: این موضوع باید در راستای منویات مقام معظم رهبری، تاکیدات رئیس هیات موسس و هیات امنا و رئیس دانشگاه انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: الگوی کلی تحول در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش و فناوری شامل تامین زیرساخت‌ها، بودجه‌ریزی پژوهشی مناسب، تمرکز بر نیازمندی‌ها و تقاضا، نوآوری باز و تجاری‌سازی فناوری با حمایت حداکثری از گروه‌های دانش‌بنیان نوپا و مدیریت ریسک خواهد بود تا بتوانیم به سمت حل مسائل و مشکلات کشور پیش برویم.

دکتر رنجبر با بیان اینکه برای حرکت به سمت الگوی دانشگاه تقاضامحور و تحول‌گرا، باید هدف مشخص داشته باشیم، گفت: حرکت در مرزهای دانش و بحث فناوری و نوآوری، دو هدف مشخص دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه است.

وی گفت: پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاه باید ساماندهی شده و به سمت حل مسائل کشور برود. همچنین تشکیل هسته‌های علمی در واحدها باید یکی دیگر از برنامه‌های اصلی واحدها باشد.

دکتر رنجبر، راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی را نیز از اولویت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: اولین آزمایشگاه مرکزی در واحد تهران شمال راه‌اندازی می‌شود و انتظار داریم در سایر واحدهای دانشگاهی نیز یک آزمایشگاه مرکزی برای ارائه خدمات راه‌اندازی شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *