صندوق توسعه علمی و پژوهشی تشکیل می‌شودنایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 99 از مصوبه این کمیسیون برای تشکیل صندوق توسعه علمی و پژوهشی در راستای حمایت از پایانامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی خبر داد.

علی اصغر یوسف نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق به منظور افزایش فرصت‌های برابر و توسعه عدالت آموزشی ارتقای کیفیت آموزش عالی، تسهیل دسترسی به تحصیلات تکمیلی، ایجاد منابع پایدار و افزایش بهره وری در استفاده از منابع عمومی، حمایت از پایانامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی و پروژه‌های پسادکترا در جهت حل نیازهای کشور و مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی صندوق توسعه علمی و پژوهشی کشور تشکیل می‌شود.

وی افزود: طبق این مصوبه این صندوق وابسته به شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری است و به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی دارایی استقلال استخدامی ، اداری، مالی و معاملاتی است و براساس اساسنامه و مصوبات هیات امنا در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه زیر نظر رئیس جمهور اداره خواهد شد.

به گفته یوسف نژاد طبق این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه موظف است با همکاری وزارتخانه‌های علوم و بهداشت آیین‌نامه این بند را تهیه کند و 150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی جهت سرمایه اولیه این صندوق تخصیص می‌یابد.

نایب رییس کمیسیون تلفیق بودجه یادآور شد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، وزارت اقتصاد مکلف است بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی (اعم از اصل حق بیمه و مبلغ به روز شده را به طور سالانه) محاسبه و نحوه بازپرداخت بدهی‌های موصوف و تغییرات حساب‌های فی‌مابین دولت و سازمان مزبور را به طور مستمر پایش و گزارش آن را هر شش ماه یکبار به کمیسیون‌های بودحه، بهداشت و اجتماعی مجلس ارائه کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *