ضرورت اختصاص بودجه‌های دولتی به امر تحقیقات پزشکیدبیر بازآموزی نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران به ضرورت اختصاص بودجه‌های دولتی به امر تحقیقات پزشکی اشاره کرد و گفت: به شرایط ایده‌آل و مطلوب در حوزه تحقیقات بالینی در کشور نرسیده‌ایم.

به گزارش ایسنا، دکتر میترا علی‌نژاد خرم در آستانه برگزاری نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران در ارتباط با جایگاه تحقیقات و آموزش پزشکی، گفت: علیرغم اینکه ایران رتبه خوبی در این زمینه دارد؛ ولی هنوز به جایگاه و شرایط ایده‌ال نرسیده‌ایم و به‌ویژه در حوزه بالین انتظار داریم تحقیقات بیشتری صورت گیرد و استعداد اساتید به مرحله ظهور برسد.

وی با اشاره به اینکه توجه به امر تحقیقات و آموزش در حوزه پزشکی یکی از اهداف اصلی برگزاری نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران است، بیان کرد: نبود امکانات مالی سبب شده که پزشکان دغدغه مالی داشته و فرصت کمتری به امر تحقیقات اختصاص دهند.

رئیس گروه داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران به ضرورت اختصاص بودجه‌های دولتی به امر تحقیقات اشاره کرد و افزود: در صورت تحقق این مسئله تغییرات چشمگیری در حوزه تحقیقات پزشکی رخ خواهد داد. در حال حاضر متأسفانه پزشکان اکثر زمان خود را به کار درمانی اختصاص داده به دلیل مسائل مالی کمتر می‌توانند به امر تحقیقات بپردازند.

علی‌نژاد خرم با اشاره به اینکه این همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از ۲۹ فروردین ماه جاری به مدت سه روز در بیمارستان فرهیختگان برگزار می‌شود، گفت: این همایش با همکاری اساتید برجسته پزشکی دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج و پژوهشکده علوم و فناوری پزشکی شهید بهشتی و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

دبیر بازآموزی نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران ادامه داد: هدف از این همایش بیان آخرین یافته‌های تحقیقاتی در خصوص بیماری‌های داخلی، غدد، اعصاب، عفونی و مسمومیت‌ها است و مهم‌تر از آن به‌روز رسانی اطلاعات همکاران در این حیطه‌ها و بهبود ارتباطات بین‌المللی در حوزه پزشکی است.

وی عنوان کرد: برنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای کیفی آموزش در زمینه علوم پزشکی است؛ از این جهت علاوه بر برنامه فوق سه‌شنبه، 28 فروردین ماه یک بسته آموزشی 8 ساعته به وسیله اساتید داخل و خارج برای دستیاران، دانشجویان و علاقه‌مندان تدارک دیده شده است.

رئیس گروه داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: ثبت‌نام دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در تمام این مراحل رایگان خواهد بود و اعضای هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور نیز با 50 درصد تحفیف صورت خواهد گرفت. همچنین ثبت نام از طریق وب سایت www.academicmedicine.ir انجام می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *