ضرورت توسعه تحقیقات در موسسه سرم‌سازی رازیرئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اهمیت تولید در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، در عین حال بر توسعه تحقیقات در این موسسه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر زند در همایش گرامیداشت روز جهانی دامپزشکی که روز شنبه هشتم اردیبهشت در محل سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی دامپزشکی با تاکید بر لزوم یادآوری جایگاه دامپزشکی به لحاظ اقتصادی اظهار کرد: ما در حوزه اقتصاد دامپزشکی باید عظمت و هیبت واقعی دامپزشکی را به جامعه هدف منتقل کنیم.

وی گفت: اقتصاد دامپزشکی آنچنان که باید برای مسئولان تبیین نشده است و مسئولیت این کار بر عهده ما است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، در ادامه به موسسه رازی اشاره و از آن به عنوان یکی از مجموعه‌های مهم و تاثیرگذار حوزه سلامت و از ارکان اصلی این سازمان یاد کرد و افزود: موسسه رازی همواره جایگاهی برجسته در نظام سلامت کشور دارد و لازم است که مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

دکتر زند با اشاره به رسالت تحقیقاتی این موسسه گفت: یکی از وظایف اصلی موسسه رازی، حوزه تحقیقات است و تا کنون نیز فعالیت‌های تحقیقاتی این موسسه، منجر به تولید فرآورده‌های بیولوژیک و عمده واکسن‌های مورد نیاز کشور شده است.

وی ضمن اشاره به اهمیت تولید در موسسه رازی، تاکید کرد: تحقیقات در متن این موسسه قرار گیرد.

دکتر زند همچنین بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها و تجهیزات این موسسه را مهم برشمرد و گفت: تحقق این مهم نیازمند حمایت است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *