طرح تولید گیربکس ۱۲ سرعته خودروهای سنگین از تبریز ، عنوان برتر را کسب کردایسنا/آذربایجان شرقی طرح پژوهشی تولید گیربکس ۱۲ سرعته خودرو های سنگین شرکت چرخشگر تبریز به عنوان طرح پژوهشی برتر در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت صمت انتخاب شد.

شرکت چرخشگر تبریز تولید کننده انواع گیربکس های سنگین و سبک بوده و طرح ارائه شده توسط این شرکت از سوی کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری  وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1398به عنوان طرح پژوهشی برتر انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت چرخشگر تبریز،  بر اساس انتخاب ستاد و کمیته علمی بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت سال 1398  در مراسم هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری؛ شرکت چرخشگر تبریز به عنوان طرح پژوهشی برتر در بخش تولید گیربکس ۱۲ سرعته خودرو های سنگین در این رویداد علمی انتخاب شد.

در این مراسم رجب عباسیان، مدیرعامل شرکت چرخشگر تبریز لوح تقدیر را از دست حسین مدرسی خیابانی، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و برات قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت دریافت کرد.

 این پژوهش در سال رونق تولید و با هدف داخلی سازی مجموعه های وارادتی و برای رفع نیاز های خودروسازان داخلی طراحی و تولید شده است.

افزایش تعداد نسبت دنده و نزدیک شدن فواصل نسبت دنده در گیربکس جدید، باعث رانندگی در دنده بهینه و در کارآمدترین دور موتورشده و این عامل همچنین ضمن کاهش مصرف سوخت و کاهش سطح نویز و راحتی تعویض دنده موجب افزایش سرعت خودرو و بهبود میزان شیب روی می‌شود.

پرورش نیروهای متخصص در زمینه طراحی گیربکس، ارتباط با مراکز دانشگاهی، جلوگیری از خروج ارز، افزایش ظرفیت تولید و افزایش سبد محصولات شرکت چرخشگر، افزایش ظرفیت اشتغال، کمک به توسعه صنایع کوچک و تحقق اهداف نظام اسلامی در جهت رونق تولید و اقتصاد کشور از مزیت های این طرح پژوهشی عنوان شده است.

انتهای پیام 

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *