فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی


مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از آغاز فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر ایمان عطارزاده، مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پایش و ارزیابی فعالیت های پژوهشی واحدهای دانشگاهی راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه در راستای سامانه جامع پژوهشی دانشگاه بوده و آمار ثبت شده توسط واحدها و مراکز دانشگاهی به صورت گزارشات سه ماه (پایان هر فصل) جهت بهره برداری و پایش در سه سطح واحدهای دانشگاهی، استان و سازمان مرکزی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

عطار زاده با بیان اینکه در این سامانه سعی شده است تا با استفاده از امکانات نرم افزاری و ایجاد یک فضای کاربری مناسب، آمار حوزه های مختلف پژوهشی گردآوری شود، گفت: از دیگر اهداف این سامانه ایجاد یک ساختار اطلاعاتی متمرکز از مجموعه فعالیت های پژوهشی واحد های دانشگاهی و استان ها در کنار یک سیستم گزارش گیری و داشبورد مدیریتی است که از این طریق ضمن تهیه گزارش های متعدد امکان پایش و نظارت بر فعالیت های پژوهشی واحدها و استان ها را بطور یکپارچه فراهم می آورد.

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: یکپارچگی و تمرکز در جمع آوری و ارائه آمار و اطلاعات فعالیت های پژوهشی واحدها و استان ها از نقاط قوت سامانه سماپ است.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، دستورالعمل ثبت آمار و اطلاعات در سامانه سماپ توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به استان ها ابلاغ و مقرر شد واحدهای دانشگاهی حداکثر تا پایان آبان ماه سال 98 فرآیند ثبت اطلاعات را برای این دوره در دستور کار داشته باشند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *