فراخوان جایزه “شهید علیمحمدی” برای پایان‌نامه‌های فیزیک و ریاضیپایان‌نامه‌های دکتری فیزیک و ریاضی که در سال‌های ۱۳۹۵تا ۱۳۹۷ در داخل کشور تهیه شده و مرحله دفاع را گذرانده باشند، می‌توانند در نهمین دوره جایزه شهید دکتر علمیحمدی در فیزیک و سومین دوره این جایزه در ریاضیات شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با همکاری انجمن فیزیک ایران نهمین دوره جایزه “شهید علیمحمدی” را به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیکِ داخل کشور برگزار می‌کند.

این جایزه از سال ۱۳۹۰ به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند اعطا می‌شد ولی نظر به اثر مثبتی که اعطای جایزه علیمحمدی در رشته فیزیک در میان محققان جوان و مستعد داشته و برای تداوم خاطره شهید علیمحمدی، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی از سال ۱۳۹۵ اعطای این جایزه را به رشته ریاضی نیز تسرّی داده است تا انگیزه بیشتری برای ارائه رساله‌های دکتری ارزشمندتر در ریاضیات ایجاد شود. انتخاب برندگان این جایزه رشته ریاضی با همکاری انجمن ریاضی ایران صورت می‌گیرد.

براساس فراخوان این جایزه، برای ورود آثار ارسالی به مرحله داوری، لازم است کارهای پژوهشی انجام‌شده در دوره دکتری و رساله حاصل از آن، به تشخیصِ حداقل سه عضو هیئت علمیِ استادیار به بالا، که استاد راهنمای رساله دکتری نیز یکی از آنان است، به عنوان «رساله ممتاز» شناخته شده باشد. نامزدی هر شرکت‌کننده باید کتباً توسط استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضی، دلایل، مستندات، و مقالات مستخرج از رساله و همچنین نام و نشانی حداقل دو عضو هیئت علمیِ دیگر که بتوانند مؤید نامزدی رساله مربوطه باشند اعلام شود.

مدارک و مستندات متقاضیان لازم است تا تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در فرم ثبت‌نام بارگذاری شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، لینک ثبت نام جایزه شهید علمیحمدی از این قرار است:

http://ipm.ir/alimohammadi۹۸

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *