فراخوان جدید ستاد توسعه علوم‌شناختی برای حمایت از طرح‌­های پژوهشیستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به منظور توسعه هم‌­افزایی پایان­‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، هشتمین فراخوان حمایت از طرح­‌های پژوهشی در خرداد ماه امسال را با تمرکز جدی بر مسائل شناختی فراگیر جامعه اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، طی هفت فراخوان قبلی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی بیش از 120 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری­‌های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش حمایت‌های ستاد علوم شناختی قرار گرفتند.

در هشتمین مرحله از فراخوان طرح‌های پژوهشی، حمایت از محققان برجسته علاقه‌مند به مهاجرت به حوزه علوم و فناوری‌های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته‌اند، مورد توجه قرار دارد.

 فعالیت‌های متمرکز در ارتباط با سرپرستی پایان‌­نامه‌­های کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشی، تولید محصول یا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوری‌­های شناختی تعریف شده است.

دکتر حسین عزیزی، کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی اعلام کرد: طرح‌های پیشنهادی محققان شامل حداقل دو پایان‌نامه (کارشناسی ارشد/دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و یا خدمات در حوزه شناختیو در چارچوب اولویت­های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

وی افزود: طرح‌­های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصا در حوزه­ علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان مورد بررسی قرار می‌­گیرند.

کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی همچنین یادآور شد: “بازتوانی و ارتقای توانمندی­‌های شناختی” ، “پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی”، “پژوهش‌های کاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)”، “پژوهش‌های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز”، “توسعه ابزارها و فناوری‌­های مطالعه رفتار زمانی-شبکه‌­ای مغز”، “پژوهش‌­های شناختی در حوزه­‌های بالینی و علوم اعصاب شناختی”، “توسعه فناوری‌­های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز” و نیز “مطالعات بنیادی و نظریه‌پردازی در حوزه علوم شناختی” ،”مدل‌سازی شناختی” و “روانشناسی شناختی” از جمله طرح‌های تحقیقاتی دراین فراخوان در اولویت ستاد قرار دارند.

محققان، اساتید و علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه‌های علوم شناختی در فراخوان جدید ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی می‌توانند طرح‌های پژوهشی خود را  جهت بررسی طرح‌ها و برخورداری از چترهای حمایتی در خرداد ماه امسال همزمان با اعلام فراخوان به ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی ارائه دهند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *