فصلنامه علمی پژوهشی پژوهشکده سرطان جهاددانشگاهی در «اسکوپوس» نمایه شدمدیر مسئول فصلنامه علمی پژوهشی بیماری‌های پستان از نمایه شدن فصلنامه علمی پژوهشی پژوهشکده سرطان معتمد در «اسکوپوس» خبر داد.

به گزارش ایسنا،  دکتر کیوان مجیدزاده، با اشاره به این که اسکوپوس یکی از بزرگ ترین پایگاه های اطلاعاتی علمی جهان است، گفت:  از جمله مزیت های نمایه شدن فصلنامه‌ بیماری‌های پستان در پایگاه اسکوپوس، دسترسی وسیع محققان دنیا به تمامی مقالات و بخصوص خلاصه مقالات این فصلنامه است که به زبان انگلیسی و بسیار جامع تنظیم می‌شوند.

وی ادامه داد: این خصوصیت، امکان استناد به مقالات منتشر شده در این فصلنامه‌ی تخصصی را افزایش داده و امکان مشارکت دانش بین محققان مرتبط را در سطح بین‌المللی فراهم می‌آورد که خود زمینه ساز ارتقای دانش کشور در زمینه ی تخصصی «بیماری های پستان» خواهد شد.

رییس پژوهشکده معتمد در ادامه افزود: با توجه به اینکه چاپ مقاله در مجله اسکوپوس در بازه زمانی کوتاه‌تر و همچنین با هزینه کمتری نسبت به سایر مجلات انجام می شود؛ فرصت بسیار مناسبی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان تمامی رشته‌های مرتبط فراهم می‌آورد تا جدیدترین یافته‌های تحقیقاتی حاصل از پروژه‌ها یا پایان‌نامه‌های دانشجویی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با محققان سایر کشورها به اشتراک گذارند.

 فصلنامه علمی پژوهشی بیماری های پستان پژوهشکده سرطان معتمد در حال حاضر در پایگاه های متعدد علمی از جمله علوم جهان اسلام (ISC)  پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran) و پایگاه سیویلیکا  (CIVILICA)نیز نمایه می‌شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، «فصلنامه بیماری های پستان ایران» در کلیه رشته های علوم بالینی مرتبط، علوم پایه (اپیدمیولوژی و آمار زیستی، ژنتیک، انفورماتیک پزشکی، اخلاق پزشکی،…)، مهندسی و علوم اجتماعی پذیرای مقالات محققان است. حوزه های فعالیت این فصلنامه در کلیه زمینه‌های پیشگیری، تشخیص، درمان و بازتوانی بیماری های پستان بوده و تمرکز و اولویت اصلی با مقالات کاربردی در حوزه های مذکور است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *