«قرآن، نجوم و کائنات» به چاپ رسیدکتاب «قرآن، نجوم و کائنات» نوشته مهدی پیوندزنی و همکاران منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب با همکاری واحد فنی رصدگری عمق آسمان و سازمان فضایی ایران در ۶۰۰ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۵هزار تومان راهی بازار شده است.

مهدی پیوندزنی، مجتبی باقری تودشکی، ابراهیم صالحی، حبیب دیناروند، عبدالرضا حیدری، زهره شهبازی، سعید اکرمی، محبوبه عربی، مرتضی پیوندزنی، فاطمه هادیان، نواب حضرتی، سیداصغر احمدی، محسن ابراهیمی، مسعود کلبی، رضا احمدی بندرعباسی، محسن ساکت، و علیرضا مولایی نویسندگان این کتاب هستند.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: خردمندان  خدا را ایستاده یا نشسته یا به پهلو آرمیده یاد می‌کنند و در اسرار آفرینش آسمان‌ها و زمین می‌اندیشند.(سوره آل عمران، آیه ۱۹۱)

قرآن، کتاب هدایت‌گر، از سوی خالقی عالم و حکیم نازل شده و در آن اشاره‌های فراوانی وجود دارد که هدف اصلی نزول قرآن نبوده است. خالق یکتا این گزاره‌های علمی را نشانه‌هایی در شناخت خود، اثبات حقانیت وحی و معارف دینی و نیز بافتن نور حقیقت قرار داده است. امید می‌رود با شناخت آیات مربوط به علوم مختلف و نیز تدبر در آن به اسرار و رموز علمی کشف‌نشده پی برده و قدمی در توسعه دانش بشری برداشته شود.

اگرچه موافقان و مخالفان تفاسیر علمی، مطالب متعددی نگاشته و بیانات متعددی ایراد کرده‌اند، لیکن در این کتاب نظر مفسرین بزرگ(قرآن کریم) معاصر، بدون هیچ  دخل و تصرفی به صورتی شیوا و خلاصه گردآوری شده تا خوانندگان به راحتی بتوانند با نظرات قرآن پیرامون این موضوع آشنا شوند.

به امید حق و با عنایت الهی در مجموعه‌های بعدی، قدم‌های بیشتر  مطلوب‌تری در واکاوای اندیشه‌ها در همین راسته برداشته خواهد شد.  

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *