لزوم تبدیل رشته‌های دریایی به رشته‌های تقاضامحورزنگنه، ابراز امیدواری کرد از سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با برنامه‌ریزی و سرفصل‌های جدید دروس استاندارد شده در رشته‌های دریایی به صورت تخصصی‌تر صورت گرفته و دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در امر مهارت‌آموزی دانشجویان، وارد عرصه آموزش نوین رشته‌های دریایی شود.

وی، برنامه‌های هم افزایی بیشتر در زمینه تغییر و بروز رسانی سرفصل‌های دروس دریایی و تشکیل اردوی پیش دانشگاهی برای آشنایی با رشته‌های دریایی و تدوین استانداردهای شرایط پذیرش دانشجو، با توجه به مولفه‌های آموزشی – جسمی – روانی و زبان تخصصی و نیز توانمندسازی اساتید و مدرسان در قالب برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و همچنین تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را در حوزه دریایی برای دریافت استاندارد مدیریت کیفیت (ISO) ، مشارکت همه جانبه دستگاه‌های ذیربط و دست اندرکار در این حوزه را برای برطرف کردن موانع و ضعف‌های موجود خواستار شد.

زنگنه، از کمیته راهبردی رشته‌های دریایی خواستار ایجاد بستر سازی مضاعف در جهت تولید سرمایه انسانی ملی برای سازمان های دریانوردی کشور و تقویت نگرش خودکفایی برای آینده کشور و منطقه در این حوزه شد.

رسول شمشادی، رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: باید تناسبی بین ورودی‌های آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای در رشته‌های دریایی لحاظ شود.

وی با بیان اینکه باید با برنامه‌های راهبردی کمیته فوق برای رسیدن به استاندارد مورد نظر پیش رفت خواستار بازنگری در آمایش سرزمینی در حوزه‌های آموزش دریایی شد.

شمشادی گفت: آموزش‌های دریانوردی را به صورت ویژه تا رسیدن به استانداردهای لازم و تبدیل آموزشکده فنی و حرفه‌ای بندر انزلی (شهید خدادادی)، به  پایلوت بین المللی، با همراهی همه دست اندرکاران این عرصه در منطقه دنبال خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه ناخدا شهریار سلیمانی از اساتید برجسته رشته‌های دریایی آموزشکده فنی و حرفه‌ای خدادادی بندرانزلی با تبیین برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت دوره‌های آموزشی دریانوردی برای رفع معظل کارآموزی دانشجویان رشته‌های دریایی خواستار بازنگری جدی در سطوح ستادی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و وزارت علوم شد.

وی از تجهیز و راه‌اندازی کارگاه و آزمایشگاه رشته‌های دریایی در طی سه ماه آینده و تغییر در سرفصل‌ها و سیلابس‌های دروس دریایی برای رسیدن به استانداردهای لازم در آموزشکده فنی و حرفه‌ای بندر انزلی (شهید خدادادی) خبر داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *