“متنا”، در آستانه راه‌اندازی – ایسنامعاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مرکز مطالعات تدوین، تالیف و نشر آثار علمی با نام «متنا» به زودی راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بیژن رنجبر، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در یک سال اخیر در حوزه پژوهشی، گفت: طی یک سال گذشته فعالیت‌های زیرساختی برای اثرپذیر کردن پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده و اولین کار مهم برنامه محور کردن فعالیت‌های پژوهش و فناوری در واحدهای دانشگاه بود.

وی با بیان اینکه یک برنامه راهبردی تعریف شده درباره فعالیت‌های پژوهش و فناوری به تمامی واحدهای دانشگاه ابلاغ شده است، افزود: چنین برنامه‌ای در دانشگاه وجود نداشت. پس از تدوین این برنامه و تعیین یک برنامه عملیاتی یک ساله، سعی شد فعالیت‌های پژوهشی واحدهای دانشگاه برنامه محور باشد. این برنامه با مشورت دبیران پژوهشی واحدها، مطالعات مستمر و با توجه به پتانسیل واحدها تدوین و در اختیار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

رنجبر در توضیح برنامه عملیاتی پژوهش و فناوری یادآور شد: در این برنامه به صورت جز به جز برنامه‌های حوزه پژوهش و فناوری واحدها و مسیر هزینه بودجه پژوهشی مشخص شده است. همچنین مقرر شده واحدها هر سه ماه یک بار گزارشی از انجام فعالیت‌های خود به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه تدوین برنامه فعالیت‌های پژوهشی در واحدها به ارتقای کیفیت پژوهشی دانشگاه کمک شایانی خواهد کرد، گفت: به طور حتم در سال‌های آینده این برنامه تقویت خواهد شد و اثرات مثبت خود را نشان می‌دهد.

رنجبر با بیان اینکه مرکز مطالعات تدوین، تألیف و نشر آثار علمی دانشگاه با نام «متنا» به زودی راه‌اندازی خواهد شد، گفت: طبق تأکید رئیس هیات موسس و هیات امنا، دانشگاه باید به سمت تألیف کتب علمی پیش برود و این تألیفات را در واحدها تدریس کند. در همین راستا مرکزی برای انجام این امور راه‌اندازی خواهد شد که جزئیات عملی و اجرایی آن در آینده بیان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان بازنگری، تجمیع، تسهیل و هم روند سازی آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های متعدد در حوزه پژوهشی دانشگاه را از دیگر برنامه‌های این حوزه دانست و گفت: هم روند شدن بخشنامه‌ها با رویکرد تشویقی و در نظر گرفتن افزایش تولیدات علمی دانش بنیان و بحث درآمدزایی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *