مدرک‌گراها کمتر وارد دانشگاه صنعتی کرمانشاه می‌شوند/تلاش برای ارتقای کیفیت پایان‌نامه‌هامعاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: سطح کیفی آموزش در دانشگاه صنعتی کرمانشاه به‌گونه‌ای است که دانشجویان مدرک گرا کمتر به این دانشگاه وارد می‌شوند.

به گزارش ایسنا، صبحی بنی اردلان امروز، ۲۸ اردیبهشت در نشستی خبری، از برنامه ریزی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای افزایش سطح کیفی آموزش‌های این دانشگاه خبرداد و اظهار کرد: طی سال‌های گذشته پذیرش در برخی از رشته‌های دانشگاه را محدود کردیم و بیشتر به سمت رشته‌هایی که براساس نیاز بازار هستند، رفته ایم.

وی تصریح کرد: براین اساس دانشجویانی که صرفاً درپی گرفتن مدرک هستند، کمتر به این دانشگاه ورود می‌کنند، لذا از مدرک گرایی در دانشگاه جلوگیری کرده ایم.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تاکید کرد: این روند باعث شده تا سال گذشته جذب ۴۵ درصدی دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در بازار کار را داشته باشیم و از سوی دیگر حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ما که در آزمون ارشد شرکت کردند، در رشته‌های خوب و دانشگاه‌های طراز اول پذیرش شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه در جذب اساتید و هیأت‌های علمی هم تنها تعداد بالای مقالات را ملاک قرار نداده‌ایم، گفت: برای جذب اعضای هیأت علمی پژوهشگرانی را که قدرت انتقال علم و دانش خود به دانشجویان را داشته باشند، مورد توجه قرار می‌دهیم.

بنی اردلان همچنین از تلاش برای ارتقای کیفیت پایان نامه‌های دانشجویان خبر داد و افزود: در این راستا تعریف پایان نامه مشترک دانشجویان این دانشگاه با اساتید دانشگاه‌های خارج از کشور را در دستور کار قرار داده ایم.

وی تاکید کرد: همچنین پایان‌نامه‌هایی که قابلیت تجاری‌سازی داشته باشند را سه برابر بیشتر از دیگر پایان‌نامه‌ها مورد حمایت مالی قرار می‌دهیم.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی در ادامه به برنامه ریزی دانشگاه برای ارتباط بیشتر دانشجویان با صنعت اشاره کرد و افزود: در این رابطه برنامه‌هایی همچون برگزاری یک رویداد “ایده شو”در هر ماه را داریم تا پلی بین صنعت و دانشجویان دانشگاه باشد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *