مشکل ایجاد شغل باید با یک نهضت علمی جهانی حل شودایسنا/خراسان رضوی نماینده دانشگاه‌های کشور عراق گفت: در حال حاضر مشکلاتی که در کشورهای مختلف در زمینه ایجاد شغل وجود دارد باید با یک نهضت علمی جهانی برطرف شود.

محسن عبود محسن، امروز سوم دی ماه در چهارمین مجمع دانشگاه‌های ایران و جهان عرب با موضوع «آینده پژوهی جایگاه دانشگاه‌های ایران و جهان عرب در توسعه جهان اسلام» که در دانشکده ادبیات دانشگاه  فردوسی مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد:  از جمهوری اسلامی ایران به جهت برگزاری این همایش و تاثیرگذاری علمی که در دنیا دارد، تشکر می‌کنم.

وی افزود مؤسسات علمی عراق از اصیل‌ترین و قوی‌ترین دانشگاه‌های منطقه هستند. در عراق دانشگاه‌های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد و 60 دانشگاه خصوصی در زمینه پزشکی در این کشور تاسیس شده است. از سال 2003 به بعد شاهد رشد چشمگیری در دانشگاه‌های عراق هستیم.

نماینده دانشگاه‌های کشور عراق، بیان کرد: در حال حاضر ده‌ها توافق‌نامه میان دانشگاه‌های ایران و عراق امضا شده است و به واسطه آن فعالیت‌های علمی زیادی نیز شکل‌گرفته است. همچنین صدها هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول به تحصیل هستند و بسیاری از اساتید میان دو کشور در رفت و آمد و تبادل علمی هستند و پژوهش‌های مشترکی در حال انجام است.

عبود محسن خاطرنشان کرد: علاوه بر آن دیدارهایی از سوی دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های عراق شکل گرفته است زیرا دانشگاه‌های عراق از عمق و اصالت زیادی برخوردار هستند اما در نظر داریم این ارتباطات و همکاری‌ها را در سطح دنیا افزایش دهیم. همچنین مشکلاتی که در کشورهای مختلف در زمینه ایجاد شغل وجود دارد باید با یک نهضت علمی جهانی برطرف شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *