معاونت پژوهشی به دنبال ایجاد مراکز رشد در دانشگاه فرهنگیاندکتر طاهری­ نیا معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان در جلسه ویدیو کنفرانس ضمن تقدیر از حضور فعال مدیران استانی، معاونان آموزشی، پژوهشی و کارشناس مسئولان پژوهش به برنامه های معاونت پژوهشی خصوصا برنامه های تابستان 97 اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: در راستای تربیت معلم پژوهنده، طرح مشاوره پژوهشی برای دانشجو معلمان با بکارگیری اساتید خبره و پژوهشگر با عنوان استاد مشاور پژوهشی در برنامه سال 1397 پیش بینی و بزودی با شروع پایلوت آن، عملیاتی می‌شود.

وی افزود: جهت ارتقای دانش تخصصی علمی و پژوهشی اساتید و کارکنان و دانشجویان، سخنرانی علمی_ پژوهشی هفتگی از طریق ویدئوکنفرانس پیش بینی و به صورت هفتگی در روزهای دوشنبه از ساعت 10 الی 12 ارایه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: معاونت پژوهشی به دنبال ایجاد مراکز رشد در دانشگاه فرهنگیان است و رویکرد آن ایده پروری است نه کارآفرینی و تجاری سازی. در واقع، مراکز رشد دانشگاه فرهنگیان، حلقه واسط بین مدارس و دانشگاه می­باشد که نتیجه آن تقویت روحیه پژوهشگری در دانشجو معلمان و تعامل سازنده بین دانشگاه و آموزش و پرورش خواهد بود.

دکتر طاهری­ نیا تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن صدمین سالگرد تاسیس مراکز تربیت معلم در ایران، دانشگاه قصد برگزاری مراسم مهم و گسترده‌ای را در سطح ملی دارد و مدیران استانی راه های کمک و مشارکت را بررسی نمایند.

وی در ادامه، مجموعه برنامه های در دست اقدام حوزه معاونت پژوهشی و برنامه های پیشنهادی جهت اجرا از سوی هر یک از استان ها را در مجموع حدود65برنامه، 300 ساعت و با 1500 شرکت کننده برشمرد.

در ادامه هر یک از مدیران معاونت پژوهش به ارایه تفصیلی برنامه های حوزه خود پرداخته و همچنین مدیران استانی و معاونان آموزشی و… به بیان پرسش ها و ارایه پیشنهادات خود پرداختند و در فضایی تعاملی گفتگویی سازنده با طرح مطالبی همچون پرداختن به برنامه مشاوره پژوهشی دانشجویی و بررسی نتایج ان جهت اثرگذاری بیشتر؛ پیش بینی فرم نیاز سنجی از استانها جهت احصای عناون و نیاز مخاطبان برای نشست ها و سخنرانی های علمی؛ اعلام فهرست برنامه های تابستانی جهت اطلاع و برنامه ریزی اساتید و کارکنان؛ انعکاس تازه های کتاب مولفین استانی در سایت دانشگاه؛ تفویض اختیارات بیشتر در اجرای امور پژوهشی به استان ها؛ تامین مالی برنامه های استانی؛ اصلاح و ترمیم ساختارسازمانی در خصوص کارشناس پژوهش؛ ضرورت اصلاح فرهنگ سازمانی برای توسعه پژوهش و هدفمند سازی پژوهش کارکنان با شبکه سازی علمی پژوهش و تشکیل سامانه علمی پژوهش جهت پایش مستمر تحولات علمی پژوهشی با تشکیل قطب های علمی و انجمن های علمی؛ برگزاری دوره های آموزشی؛ خرید کتاب به صورت غیرمتمرکز؛ انعکاس نتایج پژوهشگری اساتید در سطح کلاس و ….پرداختند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، در پایان دکتر طاهری‌نیا  5 گزاره زیر را به عنوان میثاق مشترک و رویکرد اصلی حوزه معاونت پژوهشی برشمرد که از جمله آن می‌توان به “پژوهشگران را بشناسیم و قدر آنها را بدانیم”،”به عملکرد خوب همکاران و پژوهشگران واکنش نشان دهیم”، “عملکرد خود را در سامانه ثبت کنیم”، “حوزه معاونت پژوهشی خود را حامی پژوهشگران می داند” و گزاره “سازمان مرکزی سیاستگذار و استان‌ها مجری و سیاستگذارند” اشاره کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *