مقالات ISI از مرز ۱۰۰ هزار در پایگاه بین المللی Web of Science گذشتمعاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تعداد مقالات ISI دانشگاه آزاد اسلامی از مرز ۱۰۰ هزار در پایگاه بین المللی Web of Science گذشت.

به گزارش ایسنا، دکتر بابک نگاهداری گفت: با توجه به گزارش پایگاه استنادی Web of Science) WOS) تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تا به امروز (۴ دی ۱۳۹۸) به عدد ۱٠٠٠۱۲ رسیده و به عبارتی از مرز ۱٠٠ هزار عبور کرده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد کل این تولیدات علمی در تاریخ ۳۷ ساله دانشگاه آزاد ، مربوط به سه سال گذشته است، اظهار کرد: در سه سال اخیر سهم دانشگاه آزاد اسلامی از کل مقالات کشور ۱۶.۲ درصد بوده که هدف گذاری شده با توجه به سهم ۲۵ درصدی این دانشگاه از کل اعضای هیأت علمی کشور، این رقم در ۱۴۰۴ به ۲۵ درصد افزایش یابد.

نگاهداری خاطرنشان کرد: همچنین دانشگاه آزاد با راه اندازی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در مدیریت جدید برنامه ریزی و سرمایه گذاری ویژه و اختصاصی انجام داده تا بخشی از نتایج و خروجی تولیدات علمی اعضای هیأت علمی به فناوری و نوآوری و تولید محصول منجر شود.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد در دوره جدید جهت گیری ویژه و مؤثری در راستای توسعه تولیدات علمی و پژوهش اثرگذار دارد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *