موافقت با فعالیت ۵ قطب علمی در دانشگاه علامه طباطباییبا موافقت وزیر علوم فعالیت پنج قطب علمی در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم در نامه‌ای به رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ضمن اعلام موافقت شورای قطب‌های علمی این وزارتخانه، تشکیل و فعالیت سه قطب علمی جدید با عناوین «ارتباطات و رسانه»، «مدیریت تکنولوژی و نوآوری»، «رویکرد نهادی به اقتصاد ایران»، «دولت پژوهی» و «ریاضیات مالی» را ابلاغ کرد.

وی در خصوص ضرورت برنامه‌ها و فعالیت‌های قطب‌های علمی تاکید کرد: از قطب‌های علمی انتظار می‌رود در اجرای برنامه‌های خود و در چارچوب اسناد بالادستی، اولویت‌های مصوب نقشه جامع علمی و شورای عالی عطف و نیز هماهنگ با معاونت پژوهش و فناوری وزارت متبوع فعالیت کنند و توسعه کار جمعی و انجام فعالیت‌های مشترک با دانشمندان و نخبگان داخلی و خارجی را برای تحقق برنامه‌های خود مورد توجه قرار دهند.

غلامی در ادامه یادآور شد: علاوه بر حرکت در مرزهای دانش به موضوعات بنیادی، کاربردی و مورد نیاز کشور پرداخته شود به گونه‌ای که دستاوردهای مشخصی را در کارنامه عملکرد خود به جامعه عرضه کنند و با رصد علم و فناوری و نیز آینده پژوهی در زمینه تخصصی مربوطه، به مثابه مرجع علمی، به دنبال نوآوری و فناوری‌های پیشرفته و مرز شکنی علمی باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، با توجه به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه و ضرورت شکل‌گیری قطب‌های علمی، پیشنهاد تشکیل و فعالیت این قطب علمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شد که در جلسه بهمن‌ماه شورای قطب‌های علمی این وزارتخانه با این موضوع موافقت کرده و به رئیس دانشگاه ابلاغ شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *