موفقیت در گرو اتکا به جامعه نخبگانی استاستاندار گلستان گفت: برای موفقیت در هر حوزه باید به جامعه نخبگانی اتکا کنیم، پژوهش‌های کاربردی و بنیادی از دل جامعه نخبگانی بوجود می‌آید.

به گزارش ایسنا، «سیدمناف هاشمی» در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و فن‌ بازار استان گلستان اظهار کرد: بارزترین شاخص توسعه همه کشورها و جوامعی که به سمت توسعه حرکت کردند، تحقیق و پژوهش و فناوری‌های نو است.

وی افزود: پژوهش در کشور جایگاه خود را پیدا نکرده است و همین امر هم به یک پژوهش عمیق نیاز دارد. شاید فقدان منابع مالی لازم و فقدان انگیزه لازم میان اساتید و دانشگاهیان و ایجاد زمینه‌های پژوهش از علل این امر باشد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در استان گلستان سالانه حدود 5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می‌شود که می‌توان با پژوهش‌های کاربردی، میزان بهره‌وری و کیفیت را افزایش داد.

هاشمی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی با همین منابع محدود می‌توانند پژوهش‌هایی را انجام دهند که روند کار فعلی ما را بهتر شود.

وی با اشاره به اهمیت دوران دانشجویی، گفت: اساتید دانشگاه نقش زیادی در روشنگری و بیدار کردن دانشجویان دارند. اگر برای دانشجویان با استناد به پژوهش و تحقیق اقدامات تحول‌گرانه انجام دهیم، هیچ دانشجویی بیکار نمی‌ماند.

استاندار گلستان با اشاره به اقدامات استانداری برای ارتباط با دانشگاه و حوزه پژوهش، یادآور شد: در این مدت با جهاد دانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شماری از دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه‌هایی را منعقد کردیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *