نام پژوهشگر دانشگاه زنجان در بین دانشمندان یک درصد برتر دنیاایسنا/زنجان دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بر اساس استنادات صورت گرفته به تحقیقات پژوهشگران در زمینه‌های مختلف ISC، نفرات یک درصد برتر دنیا اعلام شد که دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفت.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هر ساله بر اساس معیارهای بین‌المللی آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر کشور را در میان موثرترین دانشگاه‌های پراستناد کشور از ۱۰ سال گذشته اعلام می‌کند که همواره در حال به‌روزرسانی است.

موسسات، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی می‌توانند در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گیرند. این استنادات بیانگر ارزشمندی و کیفیت یافته‌ها و تولیدات علمی بوده و رشد کیفیت تولیدات علمی نیز عاملی برای دست‌یابی به مرجعیت علمی است.

معیار انتخاب پژوهشگر برتر، تعداد استنادات صورت گرفته به تولیدات آن‌ها است که بر همین اساس پژوهشگرانی که توانسته‌اند بر اساس تحقیقات خود به بالاترین سطح اعتبار بین‌المللی دست یابند، در دسته پژوهشگران یک درصد و ۲۰ درصد برتر دنیا قرار می‌گیرند.

دانشگاه زنجان در بین ۲۷ دانشگاه جامع میان مراکز پژوهشی پراستناد یک درصد برتر کشور بوده و نام عباس ربیعی، دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفته است؛ پیش از این نیز علی رمضانی، محمدحسین رسولی‌فرد و صالح مبین از این دانشگاه جزو یک درصد برتر بوده‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *