نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی امسال رویکرد تقاضا محوری داشتایسنا/خراسان رضوی دبیراجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: امسال سعی کردیم رویکرد تقاضامحوری را در نمایشگاه لحاظ کنیم و نیازها و تقاضاهای صنایع را در این نمایشگاه ارائه دهیم.

امیر ملک‌زاده، شامگاه گذشته، 23 آذرماه در اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خراسان رضوی که در سالن همایش نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد،  اظهار کرد: برای نمایشگاه  پنج کمیته تعیین شده که براساس آن کمیته علمی را دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی را شهرداری مشهد، کمیته فن بازارها را شرکت شهرک‌های صنعتی، کمیته اجرایی را دانشگاه فردوسی و کمیته نظارت و ارزیابی را  دفتر برنامه‌ریزی و تحول اداری برعهده دارد.

وی افزود: نمایشگاه هفته پژوهش همه ویژگی‌های نمایشگاه‌های دیگر را دارد، اما یکی از ویژگی‌های برجسته آن ماراتن همکاری میان‌دستگاهی است که در این زمینه  ۴۰ دستگاه مختلف دولتی و غیردولتی در این کارگروه‌ها حضور دارند.

دبیراجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خراسان رضوی، بیان کرد: این نمایشگاه بیستمین دوره خود را سپری می‌کند و  ۱۱ هزار متر مربع سطح زیربنای آن است که نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش یافته است که از این مقدار ۴۶ درصد سهم دانشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری، ۳۲ درصد اجرایی و ۲۲ درصد بخش خصوصی را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین 262 واحد در این نمایشگاه مسقر بودند. امسال سعی کردیم رویکرد تقاضا محوری را در نمایشگاه لحاظ کنیم و نیازها و تقاضاهای صنایع را در این نمایشگاه ارائه دهیم.

دبیراجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خراسان رضوی، تصریح کرد: در طی این سه روز 80 دوره آموزشی، 105 کارگاه تخصصی و 420 نشست B2B برگزار شده است. این نمایشگاه نمود اقتصاد مقاومتی است که عرضه و تقاضا در کنار یکدیگر رخ می‌دهد. تاکنون 23 میلیارد تومان ارزش مذاکرات اولیه میان شرکت‌ها بوده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *