نمایه‌ مجله بین‌المللی دانشگاه سمنان در پایگاه “اسکوپوس”مجله بین‌المللی “آنالیز غیر خطی و کاربردهای آن” (IJNAA) دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان در پایگاه اسکوپوس به عنوان یکی از دو پایگاه اصلی و معتبر استنادی در جهان و به عنوان شاخص علم‌سنجی کشور نمایه شد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی حقیقی اصل، معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: مجله بین‌المللی “آنالیز غیر خطی و کاربردهای آن” پس از ارزیابی محتوا و فرایند انتشار آن برای نمایه‌شدن در پایگاه اسکوپوس که یکی از معتبرترین پایگاه‌های بین‌المللی است، از شماره Volume 9  Issue 1, Summer and Autumn 2018 مورد تایید قرار گرفت.

حقیقی اصل با بیان اینکه این مجله به سردبیری و مدیر مسئولی پروفسور مجید اسحاقی از اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان منتشر می‌شود، افزود: این مجله پیش از این موفق به دریافت نمایه ISI نیز شده بود و مقالات این مجله مورد استفاده و ارجاع پژوهشگران سراسر جهان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این مجله برای ارزیابی مقالات از نظرات بیش از 100 داور از داخل و خارج از کشور استفاده می‌کند و مقالات ارسالی نیز محدود به داخل کشور نیست و پژوهشگرانی از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی و … به این مجله مقاله ارسال می‌کنند.

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: بر اساس اطلاعات منتشر شده، اسکوپوس بزرگترین پایگاه اطلاعاتی «چکیده» و «استنادی» جهان است که علاوه بر چکیده مقالات، دارای فهرست منابع هر مقاله نیز بوده و بدین ترتیب امکان محاسبه تعداد استنادات به هر مقاله را فراهم می‌کند که این خود شاخصی برای تعیین کیفیت مقاله است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه سمنان، وی یادآور شد: دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه جامع استان سمنان از جایگاه مطلوبی در خصوص انتشار مجلات تخصصی دارای اعتبار از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور برخوردار است و بیشتر مجلات آن در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز نمایه می‌شوند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *